عضو هیات رییسه اتاق ایران مطرح كرد

دو پیش شرط مهم برای رونق اقتصادی در ۱۴۰۲

دو پیش شرط مهم برای رونق اقتصادی در ۱۴۰۲ میزان سنج: عضو هیات رییسه اتاق تجاری ایران می گوید که تنش زدایی از روابط بین الملل و کوشش برای بهبود فضای کسب وکار، دو اولویتی هستند که نحوه پیگیری آنها، تصویر اقتصاد ایران در سال 1402 را تشکیل می دهد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، کیوان کاشفی در پیامی تصویری که به مناسبت سال نو پخش شده، اظهار داشت: ما در هفته های پایانی سال گذشته، شاهد تلاش ها برای کاهش تنش در سطوح مختلف روابط بین الملل بودیم. احتمالاً مهم ترین گامی که در این دوره برداشته شد، از سرگیری روابط با عربستان سعودی بود که می توان این مساله را به تعداد دیگری از کشورهای همسایه و منطقه نیز تسری داد. این مساله چه از نظر سیاسی و چه از نظر اقتصادی اساسا به سود ایران خواهد بود.
وی با اعلان اینکه تنش زدایی با سایر کشورها باید در تمام سطوح دنبال شود، بیان کرد: اساسا گام مهم و موثر بر اقتصاد ما در امسال، پیگیری احیای برجام خواهد بود و آنچه که در منطقه پیگیری شده را می توانیم در سطح جهانی نیز دنبال نماییم. احیای برجام در کنار دور کردن تحریم ها از اقتصاد ایران، می تواند این سیگنال را بفرستد که ما بدنبال افزایش تعاملات اقتصادی با کشورهای مختلف جهانی هستیم و این مساله اساسا افق روشنی را پیش روی اقتصاد ما قرار خواهد داد.
عضو اتاق تجاری ایران افزود: با کاهش تنش ها، ثباتی نسبی در اقتصاد ما حاکم خواهد شد و این ثبات یکی از مهم ترین نیازهایی است که چه سرمایه گذاران داخلی و چه سرمایه گذاران خارجی برای ورود عرصه های مختلف اقتصاد ما به آن نیاز دارند.
کاشفی اولویت دوم در سال ۱۴۰۲ را بهبود فضای کسب وکار دانست و توضیح داد: یکی از اصلی ترین حوزه هایی که امکان انتقال نظر فعالان اقتصادی به تصمیم گیران را دارد، شوراهای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی چه در سطح کشوری و چه در سطح استانی هستند. خواسته ما توجه ویژه به مصوبات این شواراها و اجرائی کردن آنها است که می تواند در نهایت به کاهش مشکلات و محدودیت ها در فضای کسب وکار منجر شود. در کنار آن، کاهش قوانین و مقررات زائد و تسهیل فضای کسب وکار در این عرصه نیز برای ما اهمیت فراوانی خواهد داشت.
وی اشاره کرد: در صورتیکه هر دو این اولویت ها در سال ۱۴۰۲ دنبال شود، اساسا می توان انتظار داشت که وضعیت اقتصادی کشور امسال بهبودی محسوس پیدا کند. در این تردیدی وجود ندارد که یکی از اصلی ترین حوزه های مشکلات ما در سالهای قبل اقتصاد بوده اما با پیگیری راهکارهای موجود، می توان انتظار داشت که شرایط به گونه ای جدی تغییر کند.
منبع:

5.0 / 5
244
1402/01/08
18:49:51
تگهای خبر: دولت , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش