معاون استاندار:

خروج دام از لرستان ممنوعست

خروج دام از لرستان ممنوعست به گزارش میزان سنج، لرستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان اظهار داشت: با توجه به این که دامداران هم اکنون مشکل تامین نهاده را ندارند و این می تواند روی پایین آمدن قیمت گوشت در استان تأثیرگذار باشد، خروج دام از استان ممنوع می باشد.


سیروس ابراهیمی عصر ۱۷ خردادماه در جلسه ستاد تنظیم بازار لرستان که در سالن جلسات استانداری با اشاره به روند برگزاری جلسات این ستاد در استان، اظهار داشت: از پانزده فروردین سال جاری تا بیستم اردیبهشت که مشکل کمبود مرغ در بازار وجود داشت جلسات بصورت روزانه انجام شد.
وی با اشاره به راه اندازی سامانه کابوک در لرستان، اضافه کرد: برای پشتیبانی از تولید و مصرف کنندگان به کمک این سامانه واسطه ها حذف و زنجیره تولید مرغ از مرغداری، کشتارگاه، حمل و توزیع، کنترل و مدیریت شد.
معاون استاندار لرستان اشاره کرد: کشتارگاه های مرغ در لرستان مشکلاتی دارند و باتوجه به ارزیابی هایی که در سطح منطقه انجام شده است، کشتار مرغ در استان زیر قیمت منطقه به انجام می رسد و لازم است بررسی های کارشناسی دراین زمینه صورت گیرد که در جلسه آینده ستاد تنظیم بازار تعیین تکلیف دراین زمینه صورت پذیرد.
ابراهیمی با اعلان اینکه قیمت مصوب شکر در کشور طی روزهای آینده اعلام خواهد شد، افزود: ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن شکر تولیدی در استان نیز با همان قیمت مصوب باید عرضه گردد، همین طور با توجه به این که قیمت شیر به هر کیلو ۱۵ هزار تومان در سطح کشور ابلاغ گردیده است، برابر این مصوبه به دستگاه های نظارتی و تعزیرات ابلاغ شود که در جامعه مشکلی به وجود نیاید، در غیر این صورت سازمان تعزیرات برابر مقررات با متخلفان برخورد قانونی را داشته باشد.
وی به ممنوعیت خروج دام از استان اشاره نمود و اضافه کرد: با توجه به این که دامداران هم اکنون مشکل تامین نهاده را ندارند و همین طور مراتع غنی در اختیار دامداران قرار دارد و این می تواند روی پایین آمدن قیمت گوشت در استان تأثیرگذار باشد، برابر مقررات قبلی خروج دام از استان ممنوع خواهد بود.
معاون استاندار لرستان با اشاره به حریق های اخیر در مزارع کوهدشت، رومشکان و چگنی، افزود: اگر این حریق ها بصورت عمدی صورت گیرد، جنایت است.
ابراهیمی اظهار داشت: با توجه به این که امسال بین کشت آبی و دیم تفاوتی از نظر برداشت وجود ندارد و میزان مشابه ای صورت خواهد گرفت، افراد از خاموش کردن آتش مطمئن باشند و کسانی که بصورت عمدی مزارعی را آتش بزنند که دادستان های شهرستان ها با دقت بیشتری موضوع را پیگیری و با افراد متخلف برخود صورت گیرد.
منبع:

5.0 / 5
209
1402/03/18
15:32:05
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش