در ۱۰ماهه امسال محقق شد

رشد تولید ۸ محصول منتخب معدنی

رشد تولید ۸ محصول منتخب معدنی میزان سنج: طبق آمار در 10 ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، از 11 محصول منتخب معدنی هشت محصول افزایش تولید و تنها سه محصول كاهش تولید داشته اند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، جدیدترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان میدهد كه تولید محصولات منتخب معدنی در ۱۰ ماهه امسال، هشت محصول افزایش تولید ۳.۱ درصد تا ۱۹.۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۷ تجربه كرده اند.
براین اساس ظروف شیشه ای و ظروف چینی به ترتیب رشد تولید ۱۹.۲ و ۱۶.۲ درصدی را در ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه كرده اند. در ۱۰ ماهه سال جاری میزان تولید ظروف شیشه ای بیشتر از ۴۴۰ هزار تن و ظروف چینی ۴۶ هزار تن بوده است. این دو محصول در مدت مشابه سال قبل به ترتیب در حدود ۳۶۸ هزار تن و نزدیك به ۴۰ هزار تن تولید شده اند.
در مدت یاد شده تولید سیمان نیز با رشد ۱۲.۲ درصدی از ۴۵ میلیون و ۶۶۴ هزار تن در ۱۰ ماهه سال قبل به ۵۱میلیون و ۲۲۷هزار تن در ۱۰ ماهه امسال رسیده است. بعد از آن شیشه جام نیز با رشد ۸.۴ درصدی در مدت یاد شده سال جاری ۸۸۵ هزار تن تولید شده است در حالی كه میزان تولید این محصول معدنی در ۱۰ ماهه سال ۹۷، ۸۱۶ هزار تن بوده است.
همین طور فولاد خام و محصولات فولادی نیز هریك در ۱۰ ماهه سال جاری ۶.۸ درصد و چینی بهداشتی ۶ درصد رشد تولید را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه كرده اند. در این مدت امسال بیشتر از ۲۰ میلیون تن فولاد خام، ۱۷ میلیون و ۱۸۰ هزار تن محصولات فولادی و ۸۸ هزار تن تولید شده است. در ۱۰ ماهه سال قبل میزان تولید فولاد خام ۱۸ میلیون و ۷۳۴ هزار تن، محصولات فولادی ۱۶ میلیون و ۹۴ هزار تن و چینی بهداشتی ۸۳ هزار تن بوده است.
طبق آمار كمترین رشد تولید در محصولات معدنی در مدت یاد شده، مختص كاتد مس بوده كه با ۲۰۷ هزار تن تولید شده در ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل كه ۲۰۱ هزار تن بوده است، رشد ۳.۱ درصدی تولید داشته است.
در مقابل شمش آلومینیوم، كنسانتره زغال سنگ و آلومینا نیز به ترتیب ۱۹.۷ درصد، ۶.۱ درصد و ۱.۹ درصد در ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۷، كاهش تولید داشته اند.
براین اساس شمش آلومینیوم در ۱۰ماهه امسال ۲۱۷ هزار تن، كنسانتره زغال سنگ یك میلیون و ۲۶۷ هزار تن و آلومینا ۱۹۲ هزارتن تولید شده است كه به ترتیب میزان تولید این محصولات در مدت مشابه سال قبل ۲۷۰ هزار تن، یك میلیون و ۳۵۰ هزار تن و ۱۹۶ هزار تن بوده است.5.0 / 5
4335
1398/12/07
17:05:53
تگهای خبر: تجارت , تولید , صنعت , فولاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش