چه روش هایی برای استعلام و پرداخت قبض برق وجود دارد؟

چه روش هایی برای استعلام و پرداخت قبض برق وجود دارد؟ میزان سنج: با حذف قبض های كاغذی راه های مختلفی برای استعلام و پرداخت قبوض بدون بازگشت حضوری ارائه شده است.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، سالانه در حدود ۱، ۴۴۰ میلیارد تومان برای صدور قبض های كاغذی (قبض برق، قبض گاز، قبض آب، قبض تلفن ثابت و قبض موبایل) هزینه می شود. طرح حذف قبض های كاغذی به غیر از صرفه جویی در این هزینه، موجب از بین رفتن هزینه های اضافی همچون ارسال قبض به درب منازل می شود. با حذف قبض های كاغذی راه های مختلفی برای استعلام و پرداخت قبوض بدون بازگشت حضوری ارائه شده است. در ادامه، اصلی ترین روش های غیرحضوری استعلام و پرداخت قبض برق را آورده ایم:
روش های استعلام قبض برق:
۱- مشاهده قبض برق با ارسال پیامك
در این روش كافیست عبارت *۱* شناسه قبض# به شماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ پیامك شود. بعد از ارسال این كد، صورتحساب قبض هر دوره به شماره تماس مشترك پیامك می شود. قابل توجه است كه این شماره صرفاً برای مشاهده صورتحساب و پرداخت قبض برق تهران به كار می آید.
۲- استعلام قبض برق بوسیله تلفن
روش دیگر استعلام قبض برق، شماره گیری تلفن گویای ۱۵۲۱ است كه با وارد كردن عدد ۱۳ رقمی شناسه قبض، اطلاعات صورتحساب برای كاربر خوانده می شود.
۳- استعلام قبض برق با اپلیكیشن همراه كارت

با نصب «همراه كارت»، می توانید بسادگی مبادرت به مشاهده قبض برق كنید. كافیست وارد قسمت استعلام قبض شده و سپس شناسه قبض را وارد نمائید. همچنین، در این اپلیكشن می توان شناسه قبض را از فهرست شناسه های ذخیره شده انتخاب نمود. در این حالت، دیگر نیازی نیست كه شناسه قبض برق را در جایی ذخیره كرده و هر بار وارد كنید.
برای پرداخت اینترنتی قبوض، نیاز به وارد كردن شماره كارت ۱۶ رقمی، CVV۲ و رمز دوم دارید. لازم به ذكر است اگر مبلغ قبض شما بیشتر از ۱۰۰ هزار تومان باشد، باید مبادرت به دریافت رمز پویا كنید.
روش های پرداخت قبض برق: پرداخت قبض برق با تلفن
برای پرداخت قبض از این روش، باید بعد از شماره گیری ۱۵۲۱، اطلاعات شناسه قبض برق را وارد نمائید. سپس مبلغ بدهی توسط سامانه اعلام می شود. در مرحله بعد باید اطلاعات كارت بانكی را وارد كرده تا قبض پرداخت گردد. پرداخت قبض برق بوسیله وبسایت شركت توزیع برق
برای پرداخت قبض برق تهران می توانید با مراجه به وبسایت شركت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از خدمات استعلام و پرداخت ارائه شده در این وبسایت استفاده نمایند. پرداخت قبض برق بوسیله اینترنت بانك
راه دیگر برای پرداخت قبض، اقدام بوسیله اینترنت بانك است. ولی برای پرداخت قبض از مبدا هر بانك باید وارد اینترنت بانك همان بانك شوید. مثلاً اگر قصد دارید كارت بانك ملت را بعنوان كارت مبدا پرداخت قبض انتخاب كنید، وارد اینترنت بانك ملت شده و اطلاعات پرداخت (شناسه قبض و شناسه پرداخت) را وارد نمائید.
علاوه بر قبض برق، امكان پرداخت قبض آب و پرداخت قبض گاز هم در همراه كارت فراهم گشته است. امكان پرداخت گروهی قبوض هم از امكانات جدید اپلیكیشن همراه كارت است. به این صورت كه می توان قبض آب، قبض برق، قبض گاز، قبض موبایل و قبض تلفن ثابت را به صورت هم زمان استعلام كرده و مبلغ را به صورت یك جا پرداخت نمائید. پرداخت قبض برق با اپلیكیشن همراه كارت
همان طور كه در بالا گفتیم، با نصب «همراه كارت» می توانید مشاهده قبض برق و پرداخت آنرا برای تمامی شهرهای ایران همچون تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، كرمان، كرج، شیراز و سایر شهرها بسادگی انجام دهید. پرداخت قبض برق با شناسه قبض در این برنامه امكان پذیر است. برای این منظور، كافیست وارد قسمت استعلام قبض شده و سپس شناسه قبض را وارد نمائید. همانطور كه در بالا هم اشاره كردیم، در این اپلیكشن می توان شناسه قبض را از فهرست شناسه های ذخیره شده انتخاب نمود. در این حالت دیگر نیازی نیست كه شناسه قبض برق را در جایی ذخیره كرده و هر بار وارد كنید.
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.منبع:

5.0 / 5
4308
1398/12/08
10:04:55
تگهای خبر: بانك , خدمات , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش