تولید جهانی گندم ركورد جدید می زند

تولید جهانی گندم ركورد جدید می زند به گزارش میزان سنج شورای بین المللی غلات (IGC) به علت فراوانی تولید هند، برآورد كرد تولید گندم جهان در فصل زراعی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ به ۷۶۹ میلیون تن خواهد رسید كه بالاترین ركورد همه زمانها خواهد بود.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، هند كه دومین تولیدكننده بزرگ گندم در جهان است به تازگی پیشبینی خود از تولید غلات در فصل زراعی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ را منتشر نمود و در آن برآورد كرد تولید گندم این كشور به ركورد ۱۰۶.۲۱ میلیون تن خواهد رسید كه بر اساس سالانه؛ ۲.۵ درصد افزایش نشان داده است.

طبق گزارش شورای بین المللی غلات، پیشبینی های اولیه از عرضه و تقاضای گندم برای فصل زراعی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ به ركورد تولید و رشد بیشتر ذخایر گندم اشاره دارد اما رشد ذخایر همچنان در چین و هند متمركز است.

در این بین پیشبینی شده است برداشت ذرت جهان در فصل زراعی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ با بهبود برداشت در آمریكا، به میزان یك درصد رشد می كند. وزارت كشاورزی آمریكا به تازگی پیشبینی كرده است تولید ذرت این كشور در فصل زراعی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ به ۳۹۲ میلیون تن خواهد رسید كه ۱۳ درصد نسبت به سال پیش رشد نشان داده است.

با وجود چشم انداز تولید بالای سویا در آمریكای جنوبی، به علت افت شدید تولید آمریكا انتظار می رود تولید جهانی سویا در فصل زراعی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ نسبت به فصل زراعی پیش، پنج درصد كاهش پیدا كرده و به ۳۴۵ میلیون تن برسد.

با وجود این كه پیشبینی شده است مصرف جهانی سویا در سال ۲۰۲۰-۲۰۱۹ به اوج جدیدی صعود خواهد نمود اما رشد دو درصدی آن پایین روند رشد معمول بوده و منعكس كننده پیشبینی رشد اندك در چین است.

بر اساس گزارش پلاتس، تجارت جهانی سویا در سال ۲۰۲۰-۲۰۱۹ با صادرات بیشتر به آسیا، امكان دارد یك میلیون تن رشد كرده و به ۱۵۳ میلیون تن برسد.
5.0 / 5
3914
1398/12/09
14:34:52
تگهای خبر: تجارت , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش