معاون سازمان حمایت:

تخلفات را بگویید پول تان را برمی گردانیم

تخلفات را بگویید پول تان را برمی گردانیم به گزارش میزان سنج معاون سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اظهار داشت: باتوجه به شرایط به وجود آمده بعد از انتشار ویروس كرونا، با آژانس های متخلفی كه از عودت وجه تعیین شده به مسافران اجتناب كنند یا مسافران را جریمه كرده باشند، برخورد می نماییم و پول مسافران را برمی گردانیم.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، سید جواد احمدی اظهار نمود: به دنبال ابلاغ بخشنامه استرداد وجه بلیت پروازهای داخلی و خارجی از طرف سازمان هواپیمایی كشوری، شركت های هواپیمایی موظف می باشند نسبت به استرداد وجه بلیت مسافران به دفاتر و شركت های خدمات مسافرتی اقدام نمایند.
این مقام مسئول اضافه كرد: به دنبال اقدامات نظارتی و بازرسی های انجام شده از سایت های فروش بلیت هواپیما و نیز حسب شكواییه ها و گزارشات شاكیان خصوصی مشخص شد مسافران زیادی پروازهای خودرا كنسل كردند و ضمن مراجعه به دفاتر خدمات مسافرتی خواهان عودت وجه بلیت خود شده اند. اما بنظر می رسد كه آژانس های مسافرتی برخی شركت ها از این كار خودداری كرده و برای لغو بلیت سفرها از مردم جریمه دریافت می كنند كه این امر سبب نارضایتی مسافران و سردرگمی آنها شده است.
احمدی در این زمینه متذكر شد كه باتوجه به شرایط به وجود آمده بعد از انتشار ویروس كرونا و جلوگیری از التهاب بازار و تبعات بعدی آن، این شركت ها موظفند نسبت به استرداد وجه بلیت به دفاتر و شركت های خدمات مسافرتی در اسرع وقت اقدام نمایند.
طبق اعلام سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان، معاون این سازمان اصرار كرد كه رعایت دقیق بخشنامه استرداد وجه بلیت از طرف تمامی آژانس های مذكور الزامی است و تحت هیچ شرایطی دفاتر اجازه كسر جریمه از مسافران را ندارند.
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت درانتها اشاره كرد: بازرسی از دفاتر خدمات مسافرت هوایی همچنان ادامه دارد و مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف دراین زمینه، مراتب را بوسیله تلفن ۱۲۴ به شكایات مردمی سازمان های صنعت، معدن و تجارت سراسر كشور اعلام كنند یا در سایت سازمان هواپیمایی كشوری بخش شكایات، موضوع را درج كنند و مطمئن باشند بدون چشم پوشی با شركت ها یا آژانس های متخلف برخورد و پول مسافران به آنها برگردانده خواهد شد.
منبع:

5.0 / 5
3372
1398/12/17
21:39:26
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش