گمرك:

بسته شدن موقت پنج مرز عراق با ایران

بسته شدن موقت پنج مرز عراق با ایران به گزارش میزان سنج بر مبنای اعلام هیات گذرگاه های مرزی عراق، این كشور پنج مرز زمینی خود با ایران را به صورت موقت از روز گذشته تا یك هفته بست و هم اكنون مرزهای مشترك با اقلیم كردستان عراق باز است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، این اقدام دولت عراق با هدف افزایش تجهیزات بهداشتی در مرزهای زمینی برای مبارزه با انتشار كرونا و اقدامات پیشگیرانه بهداشتی و افزایش كنترل های مرزی به مدت یك هفته صورت گرفته است.
بر مبنای اعلام مسؤلان گمركات مرزی ایران، رایزنی ها و مذاكرات برای تجهیز سریع مرزها به امكانات بهداشتی و بهبود كنترل ها میان دو طرف در حال انجام می باشد و پیشنهاداتی به طرف عراقی اعلام شده تا مدت زمان یك هفته ای به چند روز كاهش پیدا كند.

بر مبنای اعلام هیات گذرگاه های مرزی عراق، پنج مرز زمینی شلمچه، شیب، زرباطیه، منذریه و مندلی میان ایران و عراق از روز گذشته بسته شدند و این گذرگاه ها از هشتم مارس تا ۱۵ مارس بسته خواهند بود.
طبق اعلام گمرك ایران، مرزهای مشترك ایران و عراق در منطقه اقلیم كردستان عراق همچنان باز است، اما تردد كامیون ها در این مرزها با ترافیك همراه شده است.
همینطور با تدابیر مسؤلان گمركات مرزی، تمرچین پیرانشهر، باشماق مریوان و پرویزخان، شیفت های كاری كاركنان افزایش پیدا كرده و در گمركات تمرچین و باشماق كاركنان گمرك پس از نیمه شب هم خدمات گمركی عرضه می كنند.
منبع:

5.0 / 5
3953
1398/12/19
21:14:38
تگهای خبر: خدمات , دولت , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش