سخنگوی ستاد تنظیم بازار:

هیچ افزایش قیمتی در كالاهای اساسی نداریم

هیچ افزایش قیمتی در كالاهای اساسی نداریم به گزارش میزان سنج سخنگوی ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: برمبنای تصمیمات ستاد تنظیم بازار، مصوب شد در كالاهای اساسی و ضروری مردم هیچگونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت.


به گزارش میزان سنج به نقل از صدا و سیما؛ محمدرضا كلامی، در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: كالاهای اساسی افزایش قیمت نخواهد داشت، اما بعضی از كالاها كه قیمت گذاری آنها بر اساس عرضه و تقاضاست ممكنست با افزایش قیمت مواجه شوند كه خوشبختانه با شرایطی كه به سبب تولید حداكثری داشته ایم این امر محقق نمی گردد و حتی در بعضی از كالاها كاهش قیمت هم داشته ایم.
وی اظهار داشت: در جلسه امروز مقرر شد دستگاه های اجرایی كه كار تامین و توزیع در سراسر كشور را انجام می دهند همچون سازمان دامپزشكی، گمرك جمهوری اسلامی و حتی ستاد تنظیم بازار و سایر دستگاه های متولی حتما در روزهای عید حضور داشته باشند و به مردم خدمت كنند.
كلامی در ادامه اضافه كرد: زمینه فضای كسب و كار را برای تامین حداكثری كالا در شبكه های مختلف خواهیم داشت و كالا به وفور در اختیار مردم قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: علاوه بر همه این كارها قسمتی از شبكه های توزیع مثل فروشگاه های زنجیره ای، سوپرماركت ها، نانوایی ها، قصابی ها و تمام صنوفی كه كالاهای اساسی و ضروری مردم را توزیع می كنند تعطیل پذیر نیستند و به ارائه خدمات مشغول هستند.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار اضافه كرد: میادین میوه و تره بار شهرداری هم فقط یك روز در روز اول عید تعطیل خواهند بود و در مابقی ایام تعطیلات به ارائه خدمات خواهند پرداخت.
كلامی اظهار داشت: درباب میوه و مركبات كالاهای مرتبط را پیش از اسفند ماه در استانها ذخیره كرده ایم و امروز گزارشی كه از استانها داریم نرخ میوه، نرخ متعادلی است.
وی اضافه كرد: هدف از ذخیره سازی میوه دو بخش بوده یكی پشتیبانی از تولید و باغداران و بخش دوم پشتیبانی از مصرف كننده كه با این قیمت ها هم اكنون محقق شد و اگر قیمتی هم غیرمتعارف بالا برود قیمت را متعادل خواهیم كرد.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: در بخش لجستیك هماهنگی های لازم انجام گرفته و سازمان بنادر، گمرك و سازمان حمل و نقل و راهداری برای بارگیری كالاها در دستور كار است و راه آهن هم در اختیار كامل حمل كالا به سراسر كشور است.
كلامی اضافه كرد: از استانداران سراسر كشور تقاضا داریم كه حتما باید با ستاد تنظیم بازار كشور هماهنگ شوند و اجازه ندارند در كالاهایی كه نیاز اساسی مردم است تصمیمات بخشی بگیرند.
وی اظهار داشت: در بخش كالاهای سلامت محور هم ستاد ملی كرونا فعالیت خوبی با زیرمجموعه ستاد تنظیم بازار دارد و شبكه های توزیع كالا را با شبكه های تولید هماهنگ كرده ایم و در عرصه تولید ماسك و یا سایر اقلام بهداشتی مشكل عرضه برطرف شده است.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار اضافه كرد: هم اكنون اولویت توزیع با مراكز درمانی و بیمارستان هاست و وزارت بهداشت اعلام نموده كه روزی پنج و نیم میلیون ماسك نیاز دارد و تولید صنعتی در كشور امروز به سه شیفت رسیده و از روزی صدهزار تولید ماسك به روزی ۸۰۰ هزار افزایش پیدا كرده است.
كلامی اظهار داشت: سازمان حمایت بهر دلیلی اگر تجمع كالاهای بهداشتی در جایی باشد این قابلیت را دارد تا در سراسر كشور و مراكز درمانی و داروخانه ها توزیع كند.
وی درانتها اضافه كرد: به مردم سفارش می نماییم كه هیچگونه دغدغه ای برای تامین كالاهای اساسی و مورد نیاز خود نداشته باشند و كالا به اندازه كافی تامین كرده ایم لجستیك آن برقرار است و مستمرا كالا در اختیار مردم در سراسر كشور قرار خواهد گرفت.


منبع:

5.0 / 5
3376
1398/12/26
21:42:45
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش