انتقاد سخنگوی كمیسیون عمران مجلس از حذف امهال ۳ ماهه وام مسكن

انتقاد سخنگوی كمیسیون عمران مجلس از حذف امهال ۳ ماهه وام مسكن به گزارش میزان سنج سخنگوی كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: مستثنی شدن تسهیلات خرید مسكن از مصوبه جدید دولت در خصوص تعویق 3 ماهه بازپرداخت تسهیلات، نامطلوب و غیر عادلانه است.به گزارش میزان سنج به نقل از خانه ملت، صدیف بدری مستثنی شدن تسهیلات خرید مسكن از مصوبه جدید دولت در خصوص تعویق ۳ ماهه بازپرداخت تسهیلات را نامطلوب و غیرعادلانه توصیف كرد و اظهار داشت: به طور قطع نمی توان عده ای از تسهیلات گیرندگان را از پرداخت اقساط وام معاف كرد، آن وقت وام گیرندگان مسكن را موظف به پرداخت اقساط تسهیلات كرد.
نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی افزود: درست است كه در شرایط كنونی كه شیوع بیماری كرونا به فعالان اقتصادی لطمه وارده كرده، باید از آنها حمایت كرد، اما باید به این مسئله نیز توجه داشت كه بخش اعظمی از تسهیلات گیرندگان مسكن نیز جز اقشار متوسط و ضعیف جامعه هستند كه برای تقویت قدرت مالی خود وام گرفته اند.
وی اشاره كرد: در شرایط كنونی درآمد تمام فعالان اقتصادی و كارگران به سبب شیوع كرونا كاهش محسوسی پیدا كرده، بدین جهت دولت ما نیز مانند دیگر كشورها باید با ارائه راه كارهایی از آنها حمایت كند، تا تمام اصناف و كسبه بتوانند این وضعیت بحرانی را با خیالی آرام تر طی كنند. هر چند كه سیاست های اعمال شده تنها قسمتی از مشكلات فعالان اقتصادی را حل خواهدنمود.
بدری تاكید كرد: سیاست جدید بانك مركزی برای مستثنی شدن تسهیلات خرید مسكن از مصوبه جدید دولت در خصوص تعویق ۳ ماهه بازپرداخت تسهیلات، رویكرد نادرستی است كه باید هر چه سریع تر اصلاح گردد، البته وزیر راه و شهرسازی اعلام نموده كه تسهیلات مسكن نیز مشمول این مصوبه است، اما هنوز این مسئله تأیید نشده است.
سخنگوی كمیسیون عمران مجلس گفت: پرداخت اقساط تسهیلات مسكن در شرایط كنونی كه تمام كشور با بیماری كرونا درگیر هستند، تنها خانوارهای ضعیف و متوسط جامعه را مورد تهدید قرار خواهد داد.


منبع:

5.0 / 5
3263
1398/12/28
21:25:27
تگهای خبر: بانك , خرید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش