چگونه به جهش تولید در سال ۹۹ برسیم؟

چگونه به جهش تولید در سال ۹۹ برسیم؟ به گزارش میزان سنج یك كارشناس اقتصادی تحقق ˮجهش تولید امسال را نیازمند یك برنامه ریزی استراتژیك می داند و اعتقاد دارد كه در این حوزه باید مواردی همچون ارتقا عوامل تولید، مولدسازی فعالیتهای كسب وكار یا ارتقا بیشتر سطح مولدی آنها عملیاتی شود و دولت و بخش خصوصی باید به صورت هم تراز برای رسیدن به این هدف، تلاش و برنامه ریزی كنند.


كمیل طیبی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۹ به سال "جهش تولید" برای رسیدن به این هدف در سالجاری، توضیح داد: دست یافتن به این هدف نیازمند یك برنامه استراتژیك است كه در آن باید هم منابع موردنیاز در جهت اجرای این هدف، محدویت های منابع و اهدافی كه در طول یكسال قابلیت تحقق ندارند، درنظر گرفته شود تا در انتها رشد تولید قابل توجهی را داشته باشیم.
وی افزود: حالا هدف مشخص است و آنچه كه احتیاج به برنامه ریزی دارد، پیدا و مشخص كردن مسیر برای رسیدن به هدف است. بنگاه ها و فعالان اقتصادی به دنبال عرضه خدمات و فعالیتهای مولد خودشان باشند. جهش تولید اینگونه قابل تفسیر است كه فعالیت ها و كسب وكارها مولد شوند یا اگر مولد هستند تلاش كنند تا بیشتر مولد شوند.

بهره وری عوامل تولید ارتقا یابد
در ادامه این كارشناس اقتصادی با اشاره به اینكه در این حوزه باید عوامل تولید همچون نیروی كار، منابع و مدیریت ارتقا و بهره وری پیدا كنند، اظهار داشت: مجموعه عوامل ذكر شده می تواند شعار سالجاری را تحقق بخشد.

نقش هم تراز بخش خصوصی و دولت در جهش تولید
طیبی درباره نقش دولت و بخش خصوصی در تحقق "جهش تولید"، اظهار نمود: این شعار فقط مربوط به دولت نیست، باآنكه دولت هم با اجرای سیاست های كلان در تحقق آن نقش به سزایی دارد اما این هدف دربرگیرنده وظایف خطیر و سنگین تر بخش خصوصی هم است.
به گفته وی، افزایش چشم گیر تولید در بخش خصوصی می تواند شاخص كلان را ایجاد كند، بنابراین، هم دولت و هم بخش خصوصی به صورت هم تراز در تحقق این هدف نقش دارند و باید برای رسیدن به این هدف تلاش و برنامه ریزی كنند.5.0 / 5
3330
1399/01/02
15:00:50
تگهای خبر: تولید , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش