طلا در سراشیبی كاهش قیمت ماند

طلا در سراشیبی كاهش قیمت ماند میزان سنج: قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی كه مبارزه دشوار برای محدود كردن اثرات اقتصادی شیوع كرونا ادامه داشت و سرمایه گذاران به دنبال اندوختن نقدینگی بودند، با كاهش روبه رو شد.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با ۰.۲ درصد كاهش، به ۱۴۹۴ دلار و ۶۳ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز جمعه تحت تأثیر موج اقدامات محرك مالی، ۳.۱ درصد افزایش پیدا كرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا با ۰.۸ درصد افزایش، به ۱۴۹۶ دلار و ۷۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار هفته گذشته بیشتر از دو درصد كاهش داشت.

استفن اینس، استراتژیست بازار در شركت اكسی كورپ درباره وضعیت بازار اظهار داشت: نگرانی كلی این است كه سرمایه گذاران چه میزان دیگر طلا برای جبران ضرر در بازارهای دیگر خواهند فروخت. اقدام سرمایه گذاران برای فروش طلا و تهیه نقدینگی به یك مبحث روانی تبدیل گشته است. نگرانی دیگر بازار احتمال اقدام بانك های مركزی برای فروش طلا و خرید دلار است.

دلار آمریكا در مقابل رقیبان بزرگ خود نزدیك به اوج سه سال گذشته قرار دارد. افت شدید بازارهای سهام جهان و نگرانیها نسبت به محدود شدن نقدینگی به دنبال تشدید بحران اپیدمی كرونا، هجوم به سمت نقدینگی را سرعت بخشیده است.

بازارهای سهام آسیا تحت تأثیر افزایش موارد قرنطینه كه امكان دارد تلاشهای سیاستگذاران برای كاستن از تبعات اقتصادی شیوع كرونا را تضعیف كند، سقوط كردند.

بانك مركزی آمریكا روز جمعه به حمایتهای اضطراری خود ادامه داد و همگام با سایر بانك های مركزی بزرگ جهان تلاشهایش برای كاهش كمبود نقدینگی را مضاعف كرد. با سفارش استرالیا و نیوزیلند به مردم برای ماندن در خانه، توقف پروازهای شركت امارات به مدت دو هفته و ممنوعیت ترانزیت مسافران خارجی از جانب سنگاپور و تایوان، ایرلاینها پروازهای بیشتری را لغو كردند.

بر اساس گزارش رویترز، از هر سه آمریكایی، یك نفر قرنطینه است و ایتالیا با گذشتن آمار جان باختگان از مرز ۵۴۷۶ نفر، رفت و آمد داخلی را ممنوع كرده است. چین روز یكشنبه ۴۶ مورد جدید مبتلا شدن به كرونا را گزارش كرد كه عموما مربوط به مسافرانی بود كه از خارج آمده بودند. شمار تلفات جهانی ویروس كرونا از مرز ۱۴ هزار نفر گذشته است و بیشتر از ۳۰۰ هزار نفر بیمار هستند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۶۴۸ دلار و ۱۴ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۱.۹ درصد افزایش، به ۶۲۲ دلار و ۵۶ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۲ دلار و ۶۱ سنت رسید.

منبع:

5.0 / 5
3249
1399/01/04
21:12:00
تگهای خبر: بازار , بانك , خرید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش