یك مسئول كارگری هشدار داد:

شیفت های طولانی در ایام كرونایی عامل تهدید سلامت كارگران ساوه و زرندیه

شیفت های طولانی در ایام كرونایی عامل تهدید سلامت كارگران ساوه و زرندیه به گزارش میزان سنج مركزی دبیر اجرایی خانه كارگر تشكیلات ساوه و زرندیه اظهار داشت: شیفت های طولانی در ایام كرونایی عامل تهدید سلامت كارگران ساوه و زرندیه است.


داوود میرزایی در گفتگو با ایسنا، ضمن ابراز گلایه از فراموش شدن سلامت جامعه كارگری در ایام كرونایی اظهار نمود: در ایام پایانی سال قبل به جهت عمل به تعهدات و تحویل سفارشات واحدهای تولیدی و صنعتی ساوه و زرندیه كارخانجات فعال بودند ولی مطالبه اصلی جامعه كارگری ضدعفونی و ایمن سازی محیط كار برای تولید بیشتر و جلب رضایت مشتری بود و با وجود تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و لغو اجتماعات، كارگران به تعطیلی صنعت و تولید فكر نمی كردند.
وی به جمعیت ۷۰ درصدی كارگری شهرستان ساوه و زرندیه اشاره نمود و اضافه كرد: شهر صنعتی كاوه بعنوان بزرگترین شهر صنعتی كشور، كانون تجمعات كارگران این شهرستان است و این نگرانی وجود دارد كه اگر تدبیری در جهت اقدامات پیشگیرانه صورت نگیرد بطور قطع شاهد شیوع این ویروس در میان جامعه كارگری ساوه و زرندیه باشیم.
دبیر اجرایی خانه كارگر تشكیلات ساوه و زرندیه افزود: با شروع سال جدید، با وجود اینكه كشور به حالت تعطیل درآمده و از پنجم فروردین ماه نیمه تعطیل شده است، اما متاسفانه نه تنها كارخانجات شهرستان های ساوه و زرندیه تعطیل نشد بلكه شیفت های هشت ساعته كارگران به ۱۲ ساعت افزایش یافته است كه تهدیدی برای سلامت جامعه كارگری است.
وی بیان نمود: فعالیت ۱۲ ساعته كارگران در محیط كار، استفاده از سرویسهای عمومی برای جابجایی كارگران از محل كار به منزل، صرف غذا به صورت دسته جمعی در رستوران های واحدهای صنعتی و تولیدی و اشتغال گروهی در بعضی بخش های واحدهای تولیدی، استرس و نگرانی های كارگران و خانواده های آنان را در مبتلا شدن به بیماری ویروس كرونا تشدید كرده است.
میرزایی خاطرنشان كرد: یقینا با فروكش كردن ویروس كرونا جامعه كارگری هم به لحاظ نیاز اقتصادی و هم تعهد و وجدان كاری بالا جبران مافات كرده و با كار ۱۲ ساعته و اضافه كاری ضرر اقتصادی وارد شده به صنایع را جبران خواهند كرد.
وی بیان نمود: در شرایط كنونی انتظار می رود در جهت جلوگیری از شیوع بیماری كرونا چنانچه تعطیلی واحدهای صنعتی و تولیدی امكان پذیر نیست با كاهش ساعات كاری كارگران و ایمن سازی محیط كاری اجازه ندهیم سلامت جامعه كارگری به مخاطره بیفتد.
دبیر اجرایی خانه كارگر تشكیلات ساوه و زرندیه با اشاره به یادآوری نامگذاری سال جدید با عنوان جهش تولید اظهار نمود: نامگذاری سالجاری نشانگر دغدغه رهبر معظم انقلاب در عرصه تولید است و تاكید ایشان در چند سال گذشته در خصوص تقویت و رونق تولید مبین آن است كه تنها راه نجات كشور از مشكلات اقتصادی جهش و شتاب در تولید است.
وی از دولت خواست تا دغدغه رهبری را در عرصه تولید در اولویت كاری قرار دهند و با فراهم كردن زیرساخت های تولید و پشتیبانی از كارآفرینان و كارگران منویات مقام معظم رهبری محقق شود و با برنامه ریزی صحیح و رفع موانع تولید نیاز كشور در عرصه تولید برطرف شود.
میرزایی با تاكید بر اینكه در شرایط فعلی سلامت سربازان جبهه اقتصادی از الزامات است، اضافه كرد: سلامت جامعه كارگری در شرایط كنونی شیوع بیماری كرونا از اهمیت خاصی برخوردار می باشد و از الزامات و ضروریات جهش تولید در ادامه سالجاری خواهد بود.5.0 / 5
3754
1399/01/07
12:25:44
تگهای خبر: تولید , دولت , سرویس , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش