تجارت خارجی بدون تماس تركیه برای مقابله با كرونا

تجارت خارجی بدون تماس تركیه برای مقابله با كرونا میزان سنج: تركیه تجارت خارجی بدون تماس را برای مهار شیوع ویروس كرونا به اجرا می گذارد.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، روشار پكجان، وزیر بازرگانی تركیه اظهار كرده است این كشور از شروع مارس برای مقابله با شیوع ویروس كرونا و جلوگیری از انتشار آن در تركیه همه مرزهای خودرا بسته است. با توجه به این اقدامات اولین مورد مبتلاشدن به بیماری كووید ۱۹ دهم مارس در این كشور مشاهده شد.

وزارت بازرگانی تركیه بعد از بستن شدن مرز عراق با تركیه به بررسی تجارت بدون تماس بمنظور ادامه صادرات و واردات این كشور متمركز شده است.

روشار پكجان اظهار داشت: هم اكنون رانندگان تركیه كامیونها را تا گذرگاه مرزی می برند و سپس رانندگان خارجی كامیون را برای انتقال كانتینرها به خارج تحویل می گیرند. خودروهایی كه مقرر است وارد تركیه شوند در محدوده مرزی قبل از تعویض راننده ضدعفونی می شوند. دراین زمینه ما در كوشش برای احیای تجارت با عراق و بازگرداندن آن به سطح سابق هستیم.

وی اظهار نمود: كار با چند صد دستگاه كامیون شروع شد و الان شمار آنها به ۱۱۴۰ دستگاه رسیده است. رانندگان در مرزهای اروپا هم از شیوه مشابهی استفاده می نمایند.

این كشور برای تجارت با ایران هم شیوه دیگری پیدا كرده كه بوسیله راه آهن است و قطارهای تركیه بارشان را تا مرز می برند و قطارهای ایرانی آنها را در نقطه مرزی تحویل می گیرند.

بر اساس گزارش خبرگزاری آنادولو، وزیر بازرگانی تركیه اظهار نمود: تجارت خارجی تركیه از شیوع ویروس كرونا متاثر شده و ۵۰ درصد با عراق و ۸۰ درصد با ایران كاهش پیدا كرده است. ایشان سپس اضافه كرد: تجارت خارجی تركیه در مجموع كاهش پیدا خواهدنمود اما ما تلاش می نماییم این كاهش را در سطح حداقلی نگه داریم.

تركیه مجموعا درگذشت ۷۵ نفر را بر اثر مبتلاشدن به بیماری كووید ۱۹ تایید كرده و شمار بیماران كرونایی در این كشور به ۳۶۲۹ نفر رسیده است.

منبع:

5.0 / 5
3771
1399/01/09
19:07:26
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش