ساخت كابین نمونه برداری بیماری های عفونی

ساخت كابین نمونه برداری بیماری های عفونی به گزارش میزان سنج كابین نمونه برداری برای بیماری های عفونی برای نخستین بار در ایران توسط شركت كیمیاژن پژوه پارس ساخته شد.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، وحید اسكویی، عضو انجمن تولیدكنندگان تجهیزات پزشكی و آزمایشگاهی و مدیرعامل شركت كیمیاژن پژوه پارس در اینباره اظهار داشت: با عنایت به شروع كرونا احتیاج به این كابین ها در كشور بیشتر از پیش احساس می شد. البته در بیماری هایی از قبیل آنفولانزا و سل كه نمونه برداری آنها شبیه كرونا است، این كابین ها مورد نیاز بودند ولی با عنایت به این كه عوامل بیماری زای این بیماری ها آنقدر خطرناك نبود كه تهدید جدی برای فرد نمونه بردار ایجاد كند مبادرت به ساخت آنها نشده بود.
وی اضافه كرد: اما با عنایت به این كه در كرونا شرایط متفاوت می باشد و فرد نمونه بردار در آزمایشگاه ها و مراكز بهداشتی و درمانی به شدت در معرض ابتلاء به كرونا قرار دارند و بیش از حد به بیمار نزدیك می شوند؛ ازاین رو استفاده از این دستگاه برای نمونه برداری كوید ۱۹ و بعدها برای سایر بیماری های عفونی بیشتر از پیش احساس شد.
اسكویی تصریح كرد: با عنایت به این كه كرونا در جنوب شرق آسیا یعنی چین و كشورهایی مثل كره و ژاپن خیلی زودتر شیوع پیدا كرد، كابین هایی برای نمونه برداری در این كشورها ساخته شد. اما تفاوتی این كابین با نمونه های این كشورها در اینست كه در این كابین از چراغ ماورا بنفش استفاده شده كه می تواند داخل كابین را گندزدایی كرده و فشار مثبتی هم برای كابین ایجاد كند.
وی افزود: این فشار مثبت یك هوای تقریباً تمیز را با عبور از فیلترهای هِپا و پیش فیلتر وارد كابین می كند كه باعث می شود فرد نمونه بردار بدون هیچ سیستم امنیتی و دفاعی بتواند راحت در داخل این كابین كار خویش را انجام بدهد بدون آنكه نگرانی بابت آلوده شدن داشته باشد.

این تولیدكننده تجهیزات پزشكی و آزمایشگاهی اظهار داشت: علاوه بر این در نمونه های خارجی از دستكش های ثابت استفاده شده بود اما چون دستكش های ثابت می توانست آلودگی را حتی به كسی كه برای نمونه دادن مراجعه نموده بوجود بیاورد در این نمونه ایرانی طراحی بگونه ای انجام شده كه دستكش یا سایر مواد و موارد در اختیار كاربر است، یك بار مصرف استفاده گردد. در این شرایط احتمال انتقال آلودگی به فرد نمونه دهنده سالم منتفی خواهد شد.
وی اضافه كرد: در شرایطی كه خرید كابین های خارجی با مشكلاتی كه ذكر كردم به خروج ارز از كشور هم منجر می شد سعی كردیم با تاكید بر تخصص ایرانی به تولید این كابین ها بپردازیم تا اشتغالزایی، صرفه جویی ارزی و ایجاد ارزش افزوده در این عرصه و در كنار هم محقق شوند. یكی دیگر از نكات مثبت این كابین این است كه قابلیت شستشو دارد و داخل و بیرون محفظه می تواند توسط مواد ضدعفونی كننده پاكسازی شود. هرچند با عنایت به وجود فیلترهای هپا نور ماورای بنفش قسمت داخل كابین نیازی به ضدعفونی و شستشو ندارد.
اسكویی در انتها اظهار داشت: از زحمت كشان در عرصه مبارزه با ویروس كوید ۱۹ و همین طور كارشناسان و دانشمندان عزیز و فرهیخته آزمایشگاه مرجع سلامت كه از هیچ كمك و راهنمایی ای برای ساخت این دستگاه دریغ نكردند تشكر می كنم. هدف اصلی ما از تولید این دستگاه صرفاً كمك به عزیزانی است كه با این نمونه های خطرناك و عفونی كار می كنند تا در امنیت و سلامت كامل به سر ببرند.
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

5.0 / 5
3068
1399/01/25
23:34:02
تگهای خبر: تولید , خرید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش