با تلاش محققان داخلی صورت گرفت

افزایش پایداری صدا در نوعی ساز با فناوری پلاسما

افزایش پایداری صدا در نوعی ساز با فناوری پلاسما به گزارش میزان سنج محققان كشور با استفاده از فناوری پلاسما راهكاری را برای افزایش پایداری صدا در ساز ˮهنگدرامˮ عرضه كردند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، احسان ثابت پور، مدیر عامل این شركت دانش بنیان "نیتراسیون پلاسمایی" را فرآیندی با فناوری پیشرفته دانست و اظهار داشت: این فرایند روی قطعات فلزی انجام می شود و سختی و مقاومت سایش قطعه مورد نظر را افزایش می دهد؛ ازاین رو افزایش طول عمر یكی از مزایای كاربرد این فناوری است.
وی با اشاره به اینكه انجام عملیات نیتراسیون پلاسمایی به هیچ گونه عملیات ماشین كاری بر روی قطعات نیاز ندارد، تصریح كرد: كاربرد فرایند نیتراسیون پلاسمایی تابحال بر روی قطعات صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع فولاد و صنایع هوایی مورد استفاده قرار می گیرد، ولی ما در این تحقیقات با استفاده از فرایند نیتراسیون پلاسمایی پایداری صدای ساز "هنگدرام" را افزایش دادیم.
ثابت پور با اشاره به اینكه حالا هم سازهای تولیدشده ایرانی با این روش در بازار موجود است، تصریح كرد: بدون این فرایند پس از ۳ ثانیه نواختن ساز صدا پایداری خویش را از دست می دهد، اما پس از اعمال فرایند صوت تا ۳ برابر پایدارتر خواهد شد.
مجری طرح خاطرنشان كرد: هم اكنون كه با شیوع بیماری كرونا مردم در خانه مانده اند، سازها بعنوان ابزاری برای ایجاد سرگرمی با استقبال روبرو شده و با كاربرد این فناوری محصولی با قیمتی به مراتب كمتر از نمونه خارجی و با همان كیفیت در اختیار نوازندگان قرار می گیرد.
وی افزود: این برای اولین بار است كه این قطعه در كشور به صورت انبوه تولید می شود. نمونه خارجی این ساز قیمت بالایی دارد و نمونه ایرانی با همان كیفیت با هزینه ای كمتر به تولید انبوه رسیده است.5.0 / 5
3647
1399/01/26
23:51:01
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش