كرونا دامنگیر صادرات موز شد

كرونا دامنگیر صادرات موز شد میزان سنج: تولیدكنندگان موز در فیلیپین كه دومین صادركننده بزرگ جهان است، آگهی دادند امسال فروش به بازارهای خارجی در نتیجه قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی كه تولید و حمل و نقل را محدود كرده است، حدود 40 درصد كاهش پیدا خواهدنمود.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، استفن آنتیگ، مدیرعامل انجمن تولیدكنندگان و صادركنندگان موز فیلیپین پیش بینی نمود كه صادرات موز این كشور در سال ۲۰۲۰ به حدود ۲.۵ میلیون تن در مقایسه با چهار میلیون تن در سال ۲۰۱۹ كاسته می شود. تولیدكنندگان شامل شركت "یونی فروتی تروپیكال فیلیپین" قسمتی از فعالیتشان را متوقف كرده اند.

آلبرتو باكانی، رئیس شركت یونی فروتی فیلیپین اظهار نمود: موزها هر روز چیده می شوند اما تا زمانی كه به فعالیت برگردیم، میوه های زیادی خراب شده و باید دور ریخته شوند.

طبق گزارش ۲۰۲۰ فائو، فیلیپین در حدود ۲۰ درصد از صادرات جهانی موز در سال ۲۰۱۹ و حدود ۹۰ درصد از حجم صادرات موز در آسیا سهم دارد و بازارهای بزرگش شامل چین و ژاپن هستند. اكوادور بزرگترین صادركننده موز جهان است.

جزیره لوزون فیلیپین از اواسط مارس تحت قرنطینه قرار دارد كه این قرنطینه تا اختتام آوریل ادامه خواهد داشت. مناطق جنوبی این كشور كه مركز تولید موز هستند، هم تحت قرنطینه قرار دارند. صادرات موز حتی بعد از برداشته شدن قرنطینه هم لطمه خواهد دید برای اینكه اقدامات فاصله گذاری اجتماعی كه شمار كاركنان را محدود می كنند، به قوت خود باقی می مانند.

ویلیام دار، وزیر كشاورزی فیلیپین از دولتهای محلی به خصوص استان بوكیدنون كه مزارع موز و مراكز بسته بندی مختلفی دارد، درخواست نمود به كشاورزان، صیادان و كاركنان مراكز فرآوری و تولید غذا اجازه دهد به سركار برگردند تا از كمبود مواد غذایی و افزایش قیمتها جلوگیری شود.

شیوع ویروس كرونا موجب متوقف شدن تولید و صادرات جهانی مواد غذایی شده است و همزمان قرنطینه، كاركنان مریض، ممنوعیت صادرات و خرید وحشت زده موجب خالی شدن قفسه فروشگاهها با وجود عرضه فراوان شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، باكانی اظهار نمود كه واردات موز به ژاپن ممكنست كاهش پیدا كند برای اینكه خیلی از مزارعی كه به این كشور موز صادر می كردند، تحت قرنطینه قرار دارند و تا دو هفته دیگر حجم موز در ژاپن كاهش شایان توجهی پیدا می كند البته صادركنندگان دیگر مانند اكوادور ممكنست این شكاف را پر كنند.

منبع:

5.0 / 5
3032
1399/01/27
15:03:42
تگهای خبر: بازار , بسته بندی , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش