ایران دومین صادركننده محصولات شوینده در منطقه

ایران دومین صادركننده محصولات شوینده در منطقه به گزارش میزان سنج دبیر انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران با اشاره به اینكه تولید محصولات سلولزی از مصرف آن بیشتر است، اظهار داشت: ایران پس از تركیه بیشترین تولید و صادرات محصولات شوینده در منطقه را به خود مختص كرده است.


عبدالرضا مظفری در گفتگو با ایسنا، صادرات سالانه محصولات شوینده را معادل ۱۸۰ تا ۲۲۰ میلیون دلار عنوان نمود و اظهار داشت: ایران به لحاظ توان تولید و صادرات در میان كشورهای منطقه پس از تركیه رتبه دوم را دارد.
او همینطور در پاسخ به اینكه مصرف محصولات شوینده و بهداشتی پس از شیوع كرونا چقدر افزایش داشته است، اظهار نمود: هنوز آمارها جمع آوری نشده و عدد دقیقی از میزان افزایش مصرف و تولید این محصولات در دسترس نیست، اما مصرف مایع دست شویی و صابون در میان محصولات شوینده بیشترین افزایش را داشته است.
دبیر انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران با اشاره به اینكه در زمینه محصولات شوینده هیچ كمبودی در بازار وجود ندارد، اظهار داشت كه هم اكنون میزان تولید از مصرف بیشتر است.
مظفری در انتها تصریح كرد كه قیمت محصولات سلولزی افزایش قیمت نداشته و تا زمان مشخص شدن نرخ دستمزد و سایر مولفه های اثرگذار بر قیمت هم افزایش نخواهد یافت.5.0 / 5
3182
1399/02/04
13:51:01
تگهای خبر: بازار , تولید , دلار , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش