داروی احتمالی كرونا به دست ایران می رسد؟

داروی احتمالی كرونا به دست ایران می رسد؟ میزان سنج: سازمان غذا و داروی آمریكا اعلام نموده كه استفاده از داروی رمدسیویر برای برخی مبتلایان به ویروس كرونا مجاز است و بدین سان استفاده بالینی از این داروی ضد ویروس در مقابله با كرونای جدید رسما كلید خواهد خورد، دارویی كه خیلی از پژوهشگران امیدوارند در درمان كرونا نقشی مهم ایفا كند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، با وجود آنکه چند ماه از آغاز شیوع نوع جدید ویروس کرونا در جهان گذشته، هنوز هیچ یک از کشورها به داروی قطعی این بیماری حاصل از مبتلاشدن به این ویروس دست نیافته اند و همچنان تحقیقات دراین زمینه ادامه دارد.
در تازه ترین گام داروی ضد ویروس رمدسیویر بعنوان یکی از داروهای امیدوارکننده در بهبود این بیماری از طرف پژوهشگران تست شده است.
بعد از چند روز گمانه زنی سرانجام سازمان غذا و داروی آمریکا، مجوز لازم جهت استفاده از این دارو را در مبتلایان به کرونا صادر کرده تا امید بیشتری برای درمان بیماران بدحال به وجود آید. هرچند بنظر می رسد که این دارو نیز درمان قطعی کرونا نخواهد بود اما صرف استفاده از آن امیدهایی را برای افزایش تعداد افراد بهبود یافته ایجاد کرده است.
در عین حال باتوجه به تحریم های آمریکا مقابل اقتصاد ایران و محدودیت هایی که در زمینه ورود دارو به کشور وجود دارد، این نگرانی به وجود آمده که در صورت تایید شدن این دارو بعنوان درمان کرونا، آیا امکان دسترسی ایران به آن فراهم می شود؟
نریمان صدری - فعال صنعت دارو - در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش اظهار نمود: ما در سال های گذشته نیز با وجود محدودیت ها تلاش نموده ایم که نیازهای دارویی کشور در بازار وجود داشته باشد و علی رغم مشکلات امروز حتی داروهای آمریکایی مورد نیاز بیماران ایرانی به دست آنها رسیده است.
وی افزود: در مورد این داروی خاص ضد ویروس نیز اساسا در صورتیکه گام های مختلف کار موفقیت آمیز باشد و پژوهشگران نقش آنرا در درمان کرونا تایید کنند، شرکت آمریکایی، توزیع این محصول در خارج از آمریکا را آغاز خواهدنمود و شرکت های ایرانی نیز توان خودرا برای دریافت این دارو بسیج می کنند.
این فعال صنعت دارو با اعلان اینکه ظرفیت بالقوه تولید این دارو در داخل کشور نیز وجود دارد، توضیح داد: باتوجه به اولویت گذاری که در زمینه کوشش برای تولید داخلی داروها وجود دارد، در صورت اثرگذاری رمدسیویر بر درمان کرونا، ما هم در ایران خط تولید داروهای ضد ویروس را داریم و هم تولید داروهای تزریقاتی در کشور انجام می شود. بدین جهت در صورت نیاز می توان انتظار داشت که این دارو ظرف یک مدت ۶ تا ۹ ماهه در ایران نیز تولید شود که البته این مساله منوط به تایید رسمی تاثیرگذاری و دریافت مجوزهای لازم است.5.0 / 5
2713
1399/02/13
23:56:08
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش