محدوده نوسان قیمت مرغ تعیین شد

محدوده نوسان قیمت مرغ تعیین شد میزان سنج: برمبنای تصمیم ستاد تنظیم بازار، تشكل های تولیدی و وزارت جهاد كشارزی مكلف شدند بازار را به شكلی مدیریت كنند كه قیمت جوجه یك روزه و گوشت مرغ بیش از هفت درصد نوسان افزایشی با هدف پشتیبانی از تولیدكننده یا كاهشی با هدف پشتیبانی از مصرف كننده را نداشته باشد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، همین طور ستاد تنظیم بازار به دنبال درخواست تشکل های تولیدی صنعت گوشت مرغ کشور و وزارت جهاد کشارزی در خصوص تعدیل مجدد مقادیر جوجه ریزی برای مدت دو ماه به ۱۰۵ میلیون قطعه مشروط به رعایت قیمت مصوب جوجه یک روزه و مرغ کشتاری موافقت کرده است.
ستاد تنظیم بازار همین طور با جمع آوری ۲۰ میلیون قطعه تخم مرغ نطفه دار با مکانیسم های مناسب همچون صادرات یا عرضه برای مصارف داخلی تخم مرغ های نطفه دار یعنی مصارف صنعتی موافقت نمود.
پیش بینی شده است وزارت جهاد کشاورزی با بهره گیری از تمام ظرفیت های شرکت پشتیبانی امور دام و تشکل های تولیدی ضمن توجه به مقادیر نیاز واقعی اقدام لازم را انجام دهد و مقادیر ضرر و زیان مربوطه را به سازمان برنامه و بودجه کشور جهت پیش بینی منابع لازم اعلام نماید.
اواخر فروردین ماه ویدیویی از امحای جوجه های یکروزه در فضای مجازی منتشر گردید که دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه علت آن را کاهش قیمت مرغ زنده و جوجه یکروزه بخاطر کاهش مصرف این محصول به دنبال شیوع ویروس کرونا و همین طور افزایش جوجه ریزی برمبنای تصمیم ستاد تنظیم بازار برای عید نوروز و ماه رمضان عنوان نمود.
همین طور بگفته او کمبود شدید ذرت و سویا بعنوان دو نهاده اصلی خوراک به سبب عدم تخصیص یا عدم انتقال ارز است که اثرات ناشی از کاهش قیمت را تشدید کرده است.
چند روز بعد ستاد تنظیم بازار تصمیم گرفت عوارض صادراتی مرغ را از ۵۰۰۰ به ۱۵۰۰ تومان تا خرداد ماه کم کند و همین طور سقف جوجه ریزی مرغ باتوجه به تعدیل تقاضای مرغ ناشی از ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی ۱۱۵ میلیون قطعه تعیین شد که برمبنای تصمیم جدید این ستاد میزان جوجه ریزی باز هم کاهش یافته است.
منبع:

5.0 / 5
2761
1399/02/15
20:54:17
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش