در گزارش میزان سنج مطرح شد

كارت سوخت اردیبهشت ماه وانت بارها بر چه اساسی شارژ می شود؟

كارت سوخت اردیبهشت ماه وانت بارها بر چه اساسی شارژ می شود؟ به گزارش میزان سنج مدیركل دفتر حمل و نقل كالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نحوه تخصیص سوخت به وانت بارها بر مبنای پیمایش را شرح داد.«غلامحسین دغاغله» در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه ساماندهی وانت بارها شامل نیسان ها و بقیه وانت های که در حمل و نقل برون شهری فعالیت می نمایند، بر عهده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است، تصریح کرد: این سازمان بعنوان متولی حمل و نقل برون شهری طبق قانون وظیفه دارد این دسته از وانت بارها را انتظام بخشی و ساماندهی کند.
وی اظهار داشت: این در شرایطی است که مسئولیت ساماندهی وانت بارهای فعال در داخل شهرها بر عهده وزارت کشور (سازمان همیاری شهرداری ها و دهیاری ها) و شهرداری هاست.
مدیر کل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در مورد اینکه تشخیص درون شهری یا برون شهری بودن وانت بارها با چه کسی است؟ خاطرنشان کرد: بر مبنای ثبت نام و فعالیت وانت بارها تشخیص داده می شود این خودرو ها در درون یا برون شهرها فعالیت می نمایند.
وی در زمینه تأمین سهمیه سوخت وانت بارها افزود: سال قبل کارگروهی در شرکت پخش فرآورده های نفتی متشکل از دستگاه های مختلف با مسئولیت خود شرکت پخش در این حوزه تشکیل شد؛ مسئولیت این کارگروه، تعیین سهمیه سوخت تخصیصی به ناوگان وانتی شامل درون و برون شهری است.
به گفته دغاغله، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در همین راستا یک سری ضوابطی را برای ناوگان فعال در بخش برون شهری تعیین کرده که بر این اساس، دو روش برای ثبت نام وانت بارها در نظر گرفته شد که یکی ثبت نام حضوری و دیگری ثبت نام غیر حضوری بوده است.
وی خاطرنشان کرد: رانندگان در روش حضوری می بایست به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان های مختلف یا اداره های راهداری و حمل و نقل جاده ای رجوع و برای وانت و شخص راننده ثبت نام انجام دهند.
مدیر کل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: در روش غیر حضوری هم رانندگان می بایست به سامانه تعبیه شده در سایت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای رجوع و برای فعالیت در بخش برون شهری ثبت نام می کردند.
وی اضافه کرد: پس از ثبت نام، هم ناوگان و هم شخص راننده کارت هوشمند وانت دریافت و در ضمن برای تردد در سطح جاده های برون شهری ناوگان باید سند حمل بار (بارنامه) به همراه داشته باشد.
دغاغله تصریح کرد: این اسناد در انتها هر ماه در سامانه تجمیع و مقدار پیمایش هر وانت مشخص می شود و مطابق پیمایش صورت گرفته اعتبار سوخت به مالکان وانت بار تخصیص پیدا می کند.
وی تصریح کرد: این ثبت نام ها، بهمن ماه سال قبل انجام شد و از اسفند و فروردین از جانب دارندگان وانت بارهایی که ثبت نام کرده و بار نامه گرفته بودند، مشخصات تعداد ۱۱۸ هزار دستگاه وانت همراه با میزان پیمایش انجام شده از جانب این خودرو ها، طی نامه ای به شرکت پخش فرآورده های نفتی ارسال شد.
مدیر کل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خاطرنشان کرد: شرکت پخش فرآورده های نفتی بعد از صحت سنجی مستندات و میزان پیمایش صورت گرفته اعتبار سوخت وانت بارها را شارژ کرد.
وی بیان داشت: همینطور در اردیبهشت ماه سالجاری هم بر همین روال و بر مبنای بارنامه و مقدار پیمایش و مسافتی که وانت های برون شهری طی می کنند، اعتبار سوخت هر ماشین در کارت سوخت دارندگان وانت بار شارژ می شود.

5.0 / 5
3262
1399/02/17
14:41:59
تگهای خبر: دستگاه , سازمان , سایت , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش