بسته پشتیبانی از صادرات در انتظار دستور جهانگیری

بسته پشتیبانی از صادرات در انتظار دستور جهانگیری به گزارش میزان سنج سازمان توسعه تجارت اعلام نموده كه تدوین شیوه نامه پرداخت مشوق های صادراتی به پایان رسیده و برای ابلاغ در انتظار دستور معاون اول رئیس جمهور است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، بر مبنای اعلام این سازمان، پیش نویس بسته پشتیبانی از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۹، در این سازمان نهایی شده و در اختیار سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.
این پیش نویس از جانب مدرس خیابانی - سرپرست وزارت صمت - به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال شده و در صورت تصویب، از جانب اسحاق جهانگیری – معاون اول رئیس جمهوری – ابلاغ خواهد گردید.
بر مبنای اعلام سازمان توسعه تجارت سعی شده در بسته حمایتی سالجاری تمام مشوق های صادراتی تجمیع شوند تا با ابلاغ نهایی آن، سازمان های ذی ربط ابزارهای لازم برای پشتیبانی از صادرات را به دست آورند.
بسته پشتیبانی از صادرات در سال ۱۳۹۹ در حالی نهایی شده که بسته حمایتی سال ۹۸ به علت تصویب شدن در ماه های پایانی سال عملا مجالی برای اجرا پیدا نکرد و ازاین رو صادرکنندگان از دولت خواسته اند که شرایط را برای اجرای هرچه سریع تر بسته حمایتی سالجاری فراهم آورد.
مهدی علی پور – صادرکننده و فعال اقتصادی – در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه ایران باید تلاش کند در فضای کرونا، پشتیبانی از صادرات خویش را به شکل هوشمند پیگیری کند، اظهار نمود: امروز با عنایت به محدودیت های حاصل از کرونا، عملا برخی از بازارها یا تعطیل هستند یا با ظرفیت محدود کار می کنند. این در شرایطی است که در بازاری مانند مواد غذایی و کشاورزی و محصولات بهداشتی بستر مناسبی برای کار وجود دارد.
او افزود: امروز یکی از حمایت هایی که ما می توانیم از صادرات نماییم، فراهم کردن بستر صادرات بر مبنای اصول بهداشتی است. خیلی از کالاهای ما با وجود کرونا، نیاز قطعی کشورهای همسایه به حساب می آید اما آنها با عنایت به انتشار ویروس، محدودیت هایی را بر قرار کرده اند که در صورت فراهم شدن مقدمات بهداشتی لازم از جانب ایران امکان تداوم صادرات و ارزآوری برای کشور از این طریق وجود دارد.5.0 / 5
2533
1399/03/04
15:23:04
تگهای خبر: ابزار , بازار , تجارت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش