وزارت صنعت در اطلاعیه ای اعلام كرد

ضوابط ده گانه برای ثبت نام در طرح فروش خودرو

ضوابط ده گانه برای ثبت نام در طرح فروش خودرو به گزارش میزان سنج وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه ای، ضوابط ده گانه ای را برای ثبت نام در طرح فروش خودرو اعلام نمود كه بر مبنای یكی از بندهای آن، خریداران خودرو، حق فروش وكالتی ندارند.به گزارش میزان سنج به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، این وزارتخانه در اطلاعیه شماره یک خود اعلام نمود: بر مبنای سیاستگذاری های وزارت صنعت، معدن و تجارت و هماهنگی های به عمل آمده با خودروسازان، فروش ویژه ۲۵ هزار دستگاه خودرو شامل ۱۵ هزار دستگاه خودرو های گروه صنعتی ایران خودرو و ۱۰ هزار دستگاه خودرو های تولیدی گروه خودروسازی سایپا، در روزهای عید سعید فطر صورت خواهد پذیرفت.
بر این اساس، حضور و ثبت نام در فرایند فروش خودروسازان مشروط به رعایت شرایط ده گانه ذیل است:
۱- با هر کد ملی فقط امکان ثبت نام و خرید یک دستگاه خودرو از خودروسازان وجود دارد.
۲- مشتریانی که در ۳۶ ماه اخیر مبادرت به خرید خودرو از شرکت های خودروساز کرده اند، مجاز به ثبت نام نیستند.
۳- دارا بودن گواهینامه رانندگی برای خریداران الزامی است.
۴- سن خریدار خودرو باید بالاتر از ۱۸ سال باشد و کد ملی، شماره تلفن همراه، مشخصات حساب بانکی، همه باید متعلق به شخص ثبت نام کننده باشد.
۵- افراد نباید پلاک خودرو فعال و نصب شده داشته باشند.
۶- خریدار خودرو، به هیچ عنوان حق فروش وکالتی خودرو را ندارد و خودروی فروخته شده قابل صلح نیست.
۷- چنانچه در راستی آزمایی مراحل فروش، تکمیل وجه، تحویل خودرو و حتی در بازه زمانی بعد از تحویل خودرو، مشخص شود که خریدار از ضوابط عدول کرده یا در فرایند ثبت نام صداقت نداشته است، خودروی وی توقیف و مطابق با قانون با آن برخورد می شود.
۸- هر خودروی صفر کیلومتری که در فرایند تحویل مشتری قرار می گیرد، حداکثر باید ظرف مدت سه ماه و بعد از تردد ۱۰۰۰کیلومتری، جهت استفاده از گارانتی به نمایندگی های مجاز خدمات بعد از فروش خودروسازان رجوع کند.
۹- مشتریان باید در ثبت شماره شبا خود در سایت فروش دقت نمایند، چونکه مسئولیت ورود شماره شبا به صورت اشتباه و در نهایت برگشت پول به فرد دیگر بر عهده ثبت نام کننده است؛ ضمن اینکه شماره شبای اعلامی حتما باید به نام خود متقاضی باشد؛ چونکه وجه برگشتی در صورت عدم موفقیت در قرعه کشی، تنها به شماره شبای اعلامی منطبق با نام فرد ثبت نام کننده واریز خواهد شد.
۱۰- سند خودرو تا یکسال در رهن شرکت خودروساز باقی خواهد ماند.

5.0 / 5
2552
1399/03/05
13:42:43
تگهای خبر: بانك , تجارت , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش