گزارش میزان سنج

گزارش بانك مركزی از بازار مسكن تهران

گزارش بانك مركزی از بازار مسكن تهران به گزارش میزان سنج گزارش بانك مركزی از بازار مسكن تهران در اردیبهشت ماه سال جاری گویای افزایش ۱۸۲ درصدی قیمت مسكن در ۲ ماهه ۹۹ نسبت به دو ماهه ابتدایی ۹۷ است.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، در جدید ترین گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن در اردیبهشت ماه سال جاری، تعداد معاملات، ۱۱ هزار و ۳۱۰ واحد مسکونی اعلام شده که نسبت به اردیبهشت سال قبل ۶.۷ درصد کاهش نشان داده است.
همچنین در این گزارش متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران ۱۶ میلیون و ۹۷۲ هزار و ۷۰۰ تومان برآورد شده است که نسبت به اردیبهشت سال قبل ۳۳.۹ درصد افزایش نشان داده است. این در شرایطی است که تعداد معاملات مسکن در ماه گذشته (فروردین ۹۹) ۱۲۴۳ فقره بود که رشد تعداد معاملات در ماه جاری نسبت به ماه قبل ۸۰۹.۹ درصد رشد داشته است.
اردیبهشت سال قبل هم ۱۲ هزار و ۱۲۸ فقره معاملات مسکن به ثبت رسید ضمن اینکه متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی در تهران در فروردین سال جاری ۱۵ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۹۰۰ تومان بود که رشد ۱۱ درصدی قیمت در خلال یک ماه گذشته رخ داده است.
مجموع تعداد معاملات واحدهای مسکونی شهر تهران در دو ماهه نخست سالجاری ۱۲ هزار و ۵۵۳ فقره رسید که نسبت به دو ماهه سال قبل ۱۹.۳ درصد کاهش داشته است.
متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی در مجموع دو ماهه فروردین و اردیبهشت سال جاری ۱۶ میلیون و ۱۳۴ هزار و ۳۰۰ تومان بوده که نسبت به دو ماهه ابتدایی ۹۸ معادل ۳۴.۸ درصد افزایش داشته است. این در شرایطی است که متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در دو ماهه ابتدایی سال ۹۷ پنج میلیون و ۷۵۳ هزار و ۴۰۰ تومان بود که رشد بیشتر از ۱۸۲ درصد قیمت طی دو سال در بازار مسکن تهران رقم خورده است.
همچنین بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران در اردیبهشت سال جاری نشان دهنده رشد ۲۸.۵ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل (اردیبهشت ۹۸) است.
متن کامل این گزارش را از اینجا دریافت کنید.

5.0 / 5
2885
1399/03/08
13:21:46
تگهای خبر: بازار , بانك , قیمت , متر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش