ساخت مركز نوآوری دیجیتال در فولاد طی ۶ ماه

ساخت مركز نوآوری دیجیتال در فولاد طی ۶ ماه به گزارش میزان سنج رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه تهران با تاكید بر لزوم استفاده از اقتصاد چرخشی در همه فرآیندهای تولید اظهار داشت: مركز نوآوری تحول دیجیتال فولاد مباركه باتوجه به جامعیت دانشگاه تهران به آن واگذار شد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، دکتر عباس زارعی هنزکی در مراسم کلنگ زنی پروژه مرکز نوآوری دیجیتال در فولاد اظهار نمود: در فاز نخست صنعت فولاد با جایگاه توسعه یافته ای که در توسعه دیجیتال داشت و می تواند داشته باشد و با نگاه مثبت دکتر نیلی، رئیس دانشگاه تهران در برنامه قرار گرفت که امید می رود به صورت زنجیره وار ادامه داشته باشد.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اضافه کرد: در همه چالش های تحول دیجیتال فولاد مبارکه دانشگاه تهران در کنار دو رأس دیگر یعنی صنعت و دولت قرار دارد.
زارعی با اعلان اینکه سالهاست درباره تحول دیجیتال در صنعت فولاد مبارکه برنامه ریزی شده است، اظهار داشت: موارد مربوط به ژئوساینس و ژئو اکولوژیک شناسایی شده اند، در دنیای امروز تنها مصرف کننده اهمیت ندارند، بلکه همه انسانها مهم هستند.
وی با تاکید بر اثرگذاری تحول دیجیتال در صنعت فولاد اظهار داشت: در این میان شبکه فناوری تهران پلت فرم رشد هماهنگ و توسعه پایدار خواهد بود و موظف است در نوآوری و رشد، هماهنگی و یکپارچه سازی ایجاد کند و از اورلپ ها جلوگیری کند.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اعلان اینکه در این راه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران زنجیره ارزشی دارد که فرا ملی پیش بینی شده است، اشاره کرد: این زنجیره ارزشی دارای برنامه، دستورالعمل و کاربر است. مقرر است این مرکز (مرکز نوآوری فناوری) چشم انداز شایان توجهی داشته باشد.
دکتر زارعی ماموریت این مرکز را ایجاد شتابدهی و حمایت و پشتیبانی دانست و اظهار داشت: دانشگاه تهران برنامه های توسعه و شتابدهی ایده را دارد و پلت فرم خوبی برای توسعه شتابدهی و برنامه های تبدیل هسته های فناور به واحدهای فناور است.
وی با اعلان اینکه پارک مجهز به شبکه بزرگی از آزمایشگاه هاست، اضافه کرد: مقرر است این مرکز به صورت سازه ای سبک در یک طبقه با اعتباری بیش از ۸ میلیارد تومان و طی مدت ۶ ماه ساخته شود و درباره سود حاصل از محصولات هم به توافقاتی رسیده ایم.
منبع:

5.0 / 5
2510
1399/03/13
23:24:32
تگهای خبر: توسعه , تولید , دولت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش