ساخت دستگاه های ضد عفونی كننده با بهره گیری از ازن

ساخت دستگاه های ضد عفونی كننده با بهره گیری از ازن میزان سنج: پژوهشگران یكی از شركت های دانش بنیان مستقر در برج فناوری دانشگاه امیركبیر، دستگاه های ضدعفونی كننده سطوح، البسه و هوا را تولید كردند كه با بهره گیری از اكسیژن هوای پیرامونی خود و تولید ازن، قادر به از بین بردن میكروارگانیسم ها هستند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، با توجه به وضعیت کنونی کشور و اهمیت ضد عفونی کردن نقاط پرخطر یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر تحت مدیریت دکتر فریبرز رشیدی، در زمینه طراحی و ساخت دستگاه های "ازنایزر و دستگاه های ضد عفونی کننده" متمرکز شده است. این شرکت به صورت پرتابل و با وزن و بدون نیاز به مواد شیمیایی، از اکسیژن موجود در هوای پیرامون، گاز ازن را به صورت آن سایت تولید می کند. در مقایسه با ضدعفونی کننده های رایج که با پاشش روی سطوح باقی می مانند و اثرات خوردگی و هدر رفت سرمایه را در طولانی مدت سبب می شوند، ازن روی سطوح ذخیره نمی گردد.
ازن بعنوان یک اکسیدکننده قوی توانایی از بین بردن میکروارگانیسم هایی مانند انواع باکتری، قارچ و ویروس را دارد و این شرکت در امتداد مقابله با شیوع ویروس کرونا توانایی ارائه انواع ازنایزر جهت ضد عفونی هوا، ازنایزر جهت تولید آب ازنیت، محفظه استریل، تونل (یا کابین) استریل و حسگرهای نمایش غلظت ازن را دارد.
ازنایزرهای ضدعفونی هوا، برای ضد عفونی کردن بیمارستان ها، ادارات، اتاق جلسات و کنفرانس، مجلس، بانک ها، هوای منزل یا محل کار، هتل ها، اماکن عمومی، قطار و پایانه های مسافربری مناسب می باشد. از دیگر محصولات این شرکت، ازنایزر تولید "آب ازنیت" است که این دستگاه قابلیت ضدعفونی کنندگی آب را دارد. علاوه بر آن امکان ضدعفونی کردن سطوح، تجهیزات، منسوجات و مواد غذایی با اسپری آب ازنیت فراهم می شود.
محفظه استریل تولیدشده در این شرکت می تواند جایگزین اتوکلاوهای بیمارستانی باشد و در امتداد استریل ماسک های پزشکی، البسه و وسایل آزمایشگاهی و پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. همین طور جهت مصارف خانگی می توان البسه، مواد غذایی، میوه و سبزیجات و هر مورد مشکوک به آلودگی را در این محفظه قرار داد و بعد از مدت زمان قید شده در دستورالعمل دستگاه محتویات محفظه ضد عفونی می شود.
تونل و کابین های ضدعفونی با پاشش آب ازنیت توانایی ضدعفونی کالا و جامعه انسانی در گیت های ورودی مراکز درمانی، ادارات، وزارتخانه ها، کارخانه ها، هتل ها، زندان ها و مجتمع های مسکونی را دارند.
برمبنای اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، باتوجه به زمان نیمه عمر پایین ازن، این مولکول بعد از مدت کوتاهی باردیگر تبدیل به اکسیژن می شود و هیچ گونه اثرات جانبی بعد از ضدعفونی را ندارد. همین طور عدم تاثیر مخرب و ایجاد لک روی سطوح و البسه از دیگر مزایای ضدعفونی با ازن است.
منبع:

5.0 / 5
2486
1399/03/17
14:08:00
تگهای خبر: بانك , تولید , دستگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش