تأسیس موسسه خلاقیت كودك

تأسیس موسسه خلاقیت كودك میزان سنج: تربیت صحیح كودكان باتوجه به توانایی های بالقوه آنها تاثیر بسزایی در رشد و تعالی یك جامعه خواهد داشت.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، کودکان در سنین ۳ تا ۱۲ سالگی همانند زمینی بکر و مستعد هستند که می توان در آن انواع و اقسام بذرها را کشت داد. پس چه بهتر که در این زمین تازه آگاهی، مهارت و دانش کشت شود.
تأسیس مؤسسه خلاقیت، با استعداد بالای کودکان در این بازه سنی امر آموزش و یادگیری را بسیار آسان کرده است. بدون شک کودکانی که به خوبی پرورش یافته باشند آینده بهتر و روشن تری دارند و می توانند نقش مؤثری را در جامعه خود ایفا نمایند. به عبارتی دیگر می توان گفت تربیت صحیح کودکان باتوجه به توانایی های بالقوه آنها تأثیر بسزایی در رشد و تعالی یک جامعه خواهد داشت.
چرا باید به فکر استعدادیابی فرزندانمان باشیم؟
بدون شک کسانی که در زمینه های مورد علاقه خود مشغول به فعالیت و کار هستند، افراد شادتر و موفق تری خواهند بود. به جهت اینکه بتوان چنین افرادی را به جامعه تحویل داد باید کودکان را در سنین پایین استعدادیابی نمود تا بتوانند مابقی پازل زندگی خودرا کاملاً مطابق با علاقمندی ها و استعدادهایشان بچینند.
به همین منظور برای استعدادیابی دقیق کودکان به مراکز و مؤسسات پرورش استعداد و خلاقیت کودکان نیاز است. مربیان، متخصصان و روانشناسان در این مراکز بعد از استعدادیابی دقیق کودکان، آنها را بمنظور رشد و یادگیری بیشتر در بستری مناسب سوق می دهند. این مراکز فضایی کاملاً شاد و به دور از استرس های روزمره دارند و در محیطی امن و پرنشاط به آموزش، پرورش و ارتقای مهارت های سرمایه های این مرز و بوم در کارگاه های مختلف مشغول می شوند. کودکانی که در این مراکز رشد پیدا می کنند زودتر از سایر همسالان خود شکوفا می شوند.
موضوع فعالیت مؤسسه خانه کودک (خلاقیت کودک)
مؤسسه خانه کودک (خلاقیت کودک) مجموعه ای جامع و کامل است و از کارگاه های آموزشی و پرورشی مختلف تشکیل شده است. کودکان بعد از استعدادیابی در کارگاه های مختلف مهارت پروری، هنری، علمی، فرهنگی و … تحت آموزش قرار می گیرند و مشغول به رشد و پیشرفت می شوند. علاقمندان به تأسیس چنین موسساتی با اسامی مختلفی مانند خانه خلاقیت، خانه کودک، مؤسسه خلاقیت، مؤسسه استعدادیابی، مؤسسه پرورش استعداد و خلاقیت و عناوین دیگر از آنها نام می برند.
اگر انسان دغدغه مندی هستید و همیشه به رشد و تعالی ایران سربلند و سرمایه های کم سن وسال این مرز و بوم می اندیشید، بدون شک فراهم کردن بستری مناسب بمنظور رشد و استعدادیابی کودکان بهترین اقدام خواهد بود. به جهت اینکه بتوان در این راه گام برداشت باید از مشاوره و تجربیات مشاورین متخصص این زمینه بهره مند شد.
برای ستاندن مجوز خانه کودک یا به عبارتی ستاندن مجوز خانه خلاقیت باید چه کرد؟
احتمالاً می دانید که تأسیس و ستاندن مجوز فعالیت مراکز آموزشی از روند اداری متنوعی تشکیل شده است و فراز و نشیب های خاص خودرا به همراه دارد. قدم نهادن در این راه و با موفقیت به انتها رساندنش به زمان و درنوردیدن مراحل پر پیچ و خمی نیاز دارد. به همین جهت تاکید بر بهره گیری از مشاوره و راهنمایی افراد متخصص این حوزه است.
در صورتی که شما دراین زمینه از مشاوره افراد متخصص بهره مند شوید، می توانید هرچه سریع تر پروسه تأسیس موسسه با موضوع پرورش استعداد و خلاقیت کودک را به سرانجام برسانید. کارشناسانی که دراین زمینه تخصص و تجربه کافی داشته باشند، می توانند بعنوان یک همراه مطمئن شما را یاری کنند تا این مسیر را با موفقیت طی کنید!
مؤسسه مشاورین اندیشه آسیا، راهنمای همیشگی شما
مؤسسه اندیشه آسیا متشکل از کارشناسانی متبحر و دلسوز، راهگشای افرادی است که به رشد و تعالی سرمایه های انسانی این مملکت می اندیشند. کارشناسان این مجموعه از همان ابتدای کار با شما همسو خواهند شد و بعد از بررسی منابع و اهداف موجود، شما را در به ثمر رساندن این مهم یاری خواهند کرد.
برای تأسیس مراکز پرورش استعداد، سرگرمی و خلاقیت کودکان باید به موارد مختلفی توجه داشت. نکته مهم این است که خیلی از علاقمندان در ابتدا نمی دانند که برای تأسیس چنین موسساتی باید به کدام مرجع قانونی مراجعه نمایند. موضوع تأسیس موسسات پرورش استعداد سرگرمی و خلاقیت قبل از این مرجع رسمی برای تأسیس و صدور مجوز نداشته است اما طی سال های گذشته و باتوجه به افزایش تقاضا برای تأسیس چنین موسساتی می توان از برخی از مراجع رسمی و با داشتن شرایط خاص مبادرت به ستاندن پروانه فعالیت کرد و تاکید می شودد چنانچه از مراجع غیر رسمی آموزشی مبادرت به ستاندن مجوز کنید و یا بدون مجوز فعالیت خودرا آغاز نمائید از فعالیت شما توسط مراجع ذیربط و همین طور اداره نظارت بر اماکن بلافاصله جلوگیری خواهد شد.
فراهم کردن مکانی مستقل برای فعالیت، تامین نیروی انسانی و ستاندن مجوزهای لازم همچون موارد مهمی است که باید در مراحل اولیه کار تامین شوند. شرایط لازم برای ستاندن مجوز، اطلاع از انواع کارهای آموزشی مجاز، شرایط لازم برای تأیید مکان از طرف مراجع ذیصلاح، شرایط لازم برای مؤسس، مدیر و مربیان مؤسسه، همه و همه سوالاتی هستند که باید قبل از ستاندن مجوز پاسخ آنها را بدانید و کارشناسان مؤسسه اندیشه آسیا از مرحله ستاندن پروانه فعالیت تا مرحله راه اندازی مؤسسات آموزشی گام به گام در کنار شما خواهند بود.
درصورت وجود هر گونه سوال دراین زمینه و یا نیاز به مشاوره تخصصی می توانید با شماره تلفن ۸۸۹۰۶۵۳۲-۰۲۱ تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان این مجموعه بهره مند شوید.
منبع: مؤسسه اندیشه آسیا
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

5.0 / 5
3072
1399/03/22
13:43:59
تگهای خبر: قانون , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش