علیرغم كاهش یك درصدی قیمت جهانی طلا

قیمت سكه تمام بهار آزادی در خردادماه 11 درصد افزایش یافت

قیمت سكه تمام بهار آزادی در خردادماه 11 درصد افزایش یافت میزان سنج: قیمت هر قطعه سكه تمام بهار آزادی در یك ماهه منتهی به 25 خردادماه 1399 با 11 درصد افزایش به 7 میلیون و 640 هزار تومان رسید.


به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به تغییرات قیمت سکه و طلا در فاصله یک ماهه ۲۵ اردیبهشت تا ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ پرداخته و نوشته است: قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی که در ۲۵ اردیبهشت ماه ۶ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان معامله می شد، در ۲۵ خردادماه به ۷ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان رسید.
براساس این گزارش قیمت هر قطعه نیم سکه بهار آزادی نیز در مدت زمان مشابه از ۳ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان به ۳ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان افزایش یافته که رشدی ۲.۴ درصدی داشته است. این در حالیست که قیمت ربع سکه بهار آزادی طی این مدت تغییری نداشته و دو میلیون و ۳۰ هزار تومان داد و ستد می شده است.
با این حال هر قیمت گرم طلای ۱۸ عیار طی این مدت در بازار تهران از ۶۸۴ هزار و ۳۰۰ تومان به ۷۴۱ هزار و ۸۰۰ تومان رسید که رشدی ۸.۴ درصدی داشته است. این در حالیست که قیمت هر اونس طلا در یک ماهه منتهی به ۲۵ خرداد حدود ۰.۰۹ درصد کاهش یافته است. در صورتیکه هر اونس طلا در ۲۵ اردیبهشت ماه یک هزار و ۷۳۲ دلار و ۴ سنت قیمت گذاری شده بود، این قیمت در ۲۵ خردادماه به یک هزار و ۷۳۰ دلار و ۹ سنت کم شد.
منبع:

5.0 / 5
2890
1399/04/01
00:37:31
تگهای خبر: بازار , دلار , سكه و طلا , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش