نرخ مصوب مرغ، ۱۵ هزار تومان

نرخ مصوب مرغ، ۱۵ هزار تومان به گزارش میزان سنج سرپرست معاونت بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام نمود كه قیمت جدید مرغ گرم آماده پخت در ستاد تنظیم بازار، ۱۵ هزار تومان به اضافه ۵ درصد كمتر یا بیشتر به اختیار استانداران تعیین شد.


محمدرضا کلامی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار اظهار نمود: به علت اهمیت تعیین نرخ کالاها، امروز (چهارشنبه) جلسه نود و هشتم ستاد تنظیم بازار به صورت فوق العاده برگزار گردید.
وی اضافه کرد: با عنایت به تحلیلی که دستگاه های متولید و تشکل های در رابطه با کالاهای مختلف مطرح نمودند، ضرورت استمرار تولید و پیشگیری از زیاد مرغداران و همینطور گران فروشی در بازار، نرخ مرغ در سطح خرده فروش ۱۵ هزار تومان تعیین شد.
البته به قول این مقام مسئول این رقم می تواند بنا بر تصمیم استانداران بعنوان روسای کارگروه ستاد تنظیم بازار استان ها با عنایت به ظرفیت تولید و قیمت تمام شده در استان های مختلف پنج درصد بیشتر یا کمتر تعیین شود.
قیمت شیرخام هر کیلو ۲۹۰۰ تومان تعیین شد
دبیر ستاد تنظیم بازار در ادامه از مصوبه این ستاد در مورد قیمت شیر خام اطلاع داد و اعلام نمود که قیمت شیر خام برای عرضه در بازار ۲۹۰۰ تومان تعیین شد که تا ۷ درصد هم تلرانس قیمت بر اساس کیفیت شیر عرضه شده برای آن پیشبینی شده است.
وی با اشاره به اینکه این تصمیم در جهت پشتیبانی از تولید شیر توسط دامداران و پشتیبانی از حقوق مصرف کنندگان اتخاذ شده است و کارخانجات لبنی باید با این نرخ شیر خویش را خریداری کنند، اظهار نمود: البته برای پشتیبانی از ظرفیت های تولید، اجازه دادیم تا ۷ درصد در این بخش تلرانس قیمتی وجود داشته باشد؛ اما بالاتر از این رقم را اجازه نخواهیم داد و ملاک اعمال قانون، همین عدد است.
همچنین به قول سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت این قیمت مربوط به شیر کیفی ۳.۵ درصد چربی است و با افزایش درصد چربی، قیمت شیر هم تغییر می کند و به ازای هر درصد چربی ۵۰ تومن به قیمت کالا می تواند افزوده شود.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، با عنایت به این که نرخ مصوب هر کیلوگرم شیر خام در سال ۱۳۹۸ حدود ۲۳۹۰ تومان در نظر گرفته شده بود، این نرخ با افزایش حدود ۲۱ تا ۲۸ درصدی روبرو شده است.5.0 / 5
2434
1399/04/04
19:54:18
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش