ابوترابی:

سوء مدیریت ضربه اقتصادی كرونا را تشدید كرده است

سوء مدیریت ضربه اقتصادی كرونا را تشدید كرده است یك عضو كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها اصرار كرد كه شیوع ویروس كرونا از یك سو و سوءمدیریت مسئولان از طرف دیگر موجب شد تا نابسامانی وضعیت اقتصادی تشدید شود.


ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به افزایش افسار گسیخته قیمت ارز بیان کرد: در کنترل نرخ ارز مجلس نمی تواند نقش قابل توجهی داشته باشد؛ چونکه این حوزه نیاز به قانونگذاری جدیدی ندارد و از بعد نظارتی نیز تا جایی که امکان دارد از وزرای مربوطه و رئیس بانک مرکزی دعوت شده تا گزارش عملکرد به مجلس ارائه نمایند و همچنان نیز این مساله را مجلس دنبال می کند.
ایشان سپس اظهار نمود: شیوع ویروس کرونا موجب شد صادرات غیر نفتی کشور به کشورهای همسایه متوقف شده و ضربه ای از این جهت به منابع ارزی وارد شد. قبل از کرونا کالاها به کشورهای همسایه صادر می شد.
نماینده مردم نجف آباد در مجلس یازدهم اشاره کرد: شیوع ویروس کرونا از یک سو و سوءمدیریت مسئولان از طرف دیگر موجب شد تا وضعیت تشدید شود. متاسفانه مدیریت و اولویت بندی منابع ارزی آنطور که باید و شاید صحیح نبوده است. ما باید به سمت پالایش نفت خام و تولید و صادرات فرآورده های نفتی به کشورهای همسایه برویم.
ایشان سپس اشاره کرد: متاسفانه دولت نیز در حوزه آنطور که باید و شاید تدبیر نداشته است. همان طوری که مقام معظم رهبری تاکید داشتند باید سیاست صادرات نفت خام کنار گذاشته شود. صادرات فرآورده های نفتی قابل تحریم نبوده و یک منبع درآمدی ارزی پایدار محسوب می شود، اما بنظر می رسد سیاست دولت همچنان صادرات نفت خام است.5.0 / 5
2856
1399/04/07
21:11:30
تگهای خبر: بانك , تولید , دولت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش