چرا قیمت سكه بیش از ۹ میلیون تومان شد!؟

چرا قیمت سكه بیش از ۹ میلیون تومان شد!؟ نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران با اعلان اینكه روند قیمت سكه همچنان سینوسی است، علت افزایش عجیب قیمت سكه در روز گذشته را ناشی از اخبار جلسه شورای امنیت ملی دانست كه بعد از آن و آرام بودن شرایط، امروز روند قیمت برعكس شده و نسبت به روز گذشته كاهش یافته است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، روز گذشته باوجود اینکه پارامترهای موثر در قیمت سکه(نرخ ارز و قیمت انس جهانی) نسبت به روزهای قبل تر از آن، کاهشی بودند اما قیمت سکه افزایشی بود و به بیش از ۹ میلیون تومان رسید که باتوجه به کاهشی بودن عوامل موثر در نوسانات قیمت سکه، عجیب به نظر می آمد.
در رابطه با علت این مساله محمد کشتی آرای - نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران- در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه نوسانات و روند سیسنوسی قیمت ها همیشه حاکم بر بازار است، اظهار نمود: روز گذشته(سه شنبه) نسبت به روز قبل آن، قیمت انس جهانی پایین تر بود و ارز نیز در نوسان بود. این نوسانات سینوسی در ارز و قیمت طلای جهانی وجود دارد. این عوامل و نوسانات آن غیرقابل انکار و جزو لاینفک بازار شده اند. قیمت ارز بالا و پایین می رود و این نوسان بلافاصله بر روی قیمت سکه و طلا تاثیر می گذارد.
وی علت افزایش قیمت روز گذشته را اینگونه تشریح نمود که افزایش قیمت روز گذشته تحت تاثیر اخبار بحث شورای امنیت در ارتباط با مسائل ایران بود. با توجه به این که دیشب این مساله عنوان شد و اتفاق خاصی پیش نیامد روند افزایشی امروز(چهارشنبه) برعکس شده و نرخ ارز کاهش یافته است که به دنبال آن قیمت سکه و طلا نیز مجدد کاهشی شده اند.
کشتی آرای اضافه کرد: البته قیمت جهانی امروز افزایشی بوده است اما به سبب کاهش قیمت ارز، به نسبت روز گذشته که قیمت سکه تا ۹ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان هم پیش رفت، قیمت سکه کاهش پیدا کرد و الان در محدوده هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قرار گرفته است که نسبت به آخربن معاملات روز گذشته حدودا ۲۵۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده است.5.0 / 5
2987
1399/04/11
23:01:35
تگهای خبر: بازار , سكه و طلا , قیمت , متر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش