پیش بینی تحلیلگران جهانی:

صعود طلا متوقف نمی شود!

صعود طلا متوقف نمی شود! در نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز، مفسرین وال استریت و سرمایه گذاران همچنان نسبت به تداوم روند افزایشی قیمت طلا ابراز خوش بینی كردند.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، طلا هفته گذشته برای اولین بار از سال ۲۰۱۱ به بالای ۱۸۰۰ دلار صعود کرد و به نقطه عطف جدیدی رسید و باتوجه به عوامل بنیادین قوی، بنظر می رسد روند صعودی این فلز باارزش توقف ناپذیر است.

از میان ۱۷ کارشناس وال استریت که در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز شرکت کردند، ۱۲ نفر معادل ۷۰ درصد افزایش و سه نفر معادل ۱۸ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند در صورتیکه دو نفر معادل ۱۲ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی آنلاین از سرمایه گذاران، ۱۹۴۰ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۲۸۷ نفر معادل ۶۶ درصد به افزایش و ۳۷۳ نفر معادل ۱۹ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۲۸۰ نفر معادل ۱۴ درصد نظری نداشتند.

علاوه بر این که طلا از نظر فنی، روند صعودی پرقدرتی را تجربه می کند، مفسرین خاطرنشان کرده اند که بازار با حمایت قابل توجهی روبروست برای اینکه سرمایه گذاران در هنگام کاهش قیمت، به سرعت به خرید می پردازند.

حتی رکورد رشد مشاغل آمریکا در ژوئن هم موجب نشد قیمت طلا پایین بیاید و بازار معاملات هفته گذشته را که به سبب تعطیلات رسمی کوتاه تر شده بود، با افزایش به انتها برد.

کوین گریدی، رئیس شرکت فونیکس اظهار نمود که روشن است که یک کف قیمت در بازار وجود دارد و سرمایه گذاران در قیمتهای پایین به خرید می پردازند.

دارین نیوسام، رئیس شرکت دارین نیوسام آنالایز اظهار نمود فاکتور های بازار نشان می دهند که این فلز باارزش هم اکنون گرفتار بیش خرید شده است اما سرمایه گذاران در وضعیت فعلی باید تصویر فنی را نادیده بگیرند.

اگرچه طلا هم اکنون توجه زیادی را جلب کرده اما بعضی از مفسرین به سرمایه گذاران آگهی داده اند که در سطوح قیمت فعلی بازار را دنبال نکنند.

افشین نوابی، مدیر معاملات گروه ام کی اس سوییس در این زمینه اظهار داشت: بنظر می رسد بازار طلا در سطوح فعلی اندکی نوسانی شده است با این وجود وی نسبت به روند صعودی طلا خوش بینی محتاطانه ای نشان داد.

شون لاسک، یکی از مدیران شرکت وال تریدینگ اظهار نمود که وی نسبت به قیمت طلا در کوتاه مدت خوش بین است اما در سطوح قیمت فعلی وارد بازار نمی گردد.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز در این زمینه اظهار داشت: وی نسبت به روند صعودی طلا نگران نخواهد شد مگر این که طلا میانگین قیمت ۲۰ روزه که در حدود ۱۷۵۰ دلار قرار دارد را تست کند.
5.0 / 5
2318
1399/04/14
17:00:25
تگهای خبر: بازار , خرید , دلار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش