آخر همكاری آرون گروپس با شركت طلای آرون در ایران

آخر همكاری آرون گروپس با شركت طلای آرون در ایران شركت آرون گروپس كه تا چندی قبل با شركت طلای آرون (آرون دریك رخشان) در ایران همكاری داشت اما حالا اعلام نموده به فعالیت خود در ایران خاتمه داده است.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، فعالیت در مشاغلی که نیازمند سرمایه گذاری است ابتدا به حمایت همه جانبه نیاز دارد تا محیطی فراهم گردد که سرمایه گذار و مشتریان بتوانند بازدهی فعالیت خویش را افزایش داده، سود حاصله وارد چرخه اقتصادی شود و در نهایت هم به توسعه آن فعالیت منجر شود. فعالیت در حوزه طلا از گذشته، سرمایه گذاری سودآوری محسوب می شده که البته نیازمند فراهم بودن بسترهای مناسب می باشد تا بقای فعالیت سرمایه گذار تضمین شود. همچون این سرمایه گذاران می توان به شرکت آرون گروپس اشاره نمود که تا چندی قبل با شرکت طلای آرون (آرون دریک رخشان) در ایران همکاری داشت اما حالا اعلام نموده به فعالیت خود در ایران خاتمه داده است. در اینباره گفت وگویی با فرزاد وجیهی، مدیر عامل شرکت آرون گروپس انجام دادیم که در ادامه می خوانید.
* شما پیش از این در بازار طلای ایران فعالیت گسترده ای داشتید. لطفاً دلیل قطع همکاری با شرکت طلای آرون را بفرمایید.
علی رغم فعالیتهای مشترک با طلای آرون، بسترهای لازم برای ادامه فعالیت میسر نشد که در نهایت منجر به قطع همکاری با این شرکت شد. با عنایت به تحریم های اعمال شده بر کشورمان، موانع زیادی برای ادامه همکاری پیش آمد. محدودیت پشتیبانی از سرمایه گذاری و سرمایه گذاران در ایران هم ادامه شرایط قطع همکاری را رقم زد. همینطور با عنایت به انجام فعالیتهای آرون گروپس و سرمایه گذاری آن در عرصه جهانی و ضرورت تبعیت از مقررات بین المللی، ادامه فعالیت در ایران مغایر با چنین قوانینی است که این عامل هم امکان ادامه همکاری در ایران را منتفی ساخته است.
* در مورد نحوه آخر دادن به فعالیتهای خود توضیح دهید.
از این پس تمامی ارتباط ها، تعاملات و همکاریهای آرون گروپس با طلای آرون (شرکت آرون دریک رخشان) آخر یافته تلقی می شود و شرکت آرون گروپس و طلای آرون صرفا یک تشابه اسمی است و بر مبنای صحبت های انجام شده، در صورت رضایت طلای آرون، این شرکت از این نام استفاده نخواهد کرد. لذا، همکاری با شرکت آرون دریک رخشان، بعنوان نمایندگی سابق آرون گروپس که به منظور تحویل و یا دریافت فیزیکی طلا بعد از ثبت سفارش خرید یا فروش در شرکت آرون گروپس همکاری می کرد، به صورت کامل ملغی اعلام می شود.
* همواره از فعالیتهای خود بعنوان اقدامی برای کمک به ارزآوری و خارج نشدن ارز از کشور یاد کرده اید. در این خصوص بیشتر توضیح دهید.
آرون گروپس ارزآوری زیادی برای ایران داشت و سرمایه گذاران زیادی را به بازار ایران وارد کرد ولی متاسفانه هیچ گونه حمایتی برای ادامه کار صورت نگرفت. آرون گروپس به غیر از ارز آوری، سبب ممانعت از خروج ارز از کشور شد. خیلی از ایرانی ها در بازارهای مالی خارجی مثل بورس و فارکس در حال معامله بودند، اما زمانی که آرون گروپس فعالیتش را شروع و خدمات خویش را به ایرانی ها عرضه نمود، ۷۰ درصد این عزیزان، دیگر در بازار خارجی فعالیت نکردند و عملاً سرمایه خویش را از کشور خارج نکردند تا در بازار طلای ایران سرمایه گذاری کنند.
* قوانین موجود در کشور برای فعالیت در بازارهای مالی را چگونه ارزیابی می کنید؟
یکی دیگر از مشکلات فعالیت در بازار ایران، متاسفانه علیرغم پیشرفت دنیا و حتی ایران، عدم وجود قوانین مستقیم و صریح برای فعالیت در بازارهای مالی است که این مورد سبب ایجاد ابهام و در نتیجه توسعه نیافتن این حرفه و به وجود آمدن موانع زیادی برای ادامه مسیر سرمایه گذاران شده است.
* آیا در ارتباط با قوانین فعالیت آنلاین طلا صحبتی دارید؟
تیم حقوقی ما از همان ابتدای کار با بررسی هایی که انجام داد، با هیچ متنی در کتاب قانون کشور در خصوص غیرقانونی بودن معاملات آنلاین طلا مواجه نشد. اساسا برای شروع هر فعالیتی ابتدا باید مجوز آنرا دریافت کرد، اما صرفا هر صحبتی که در این خصوص مطرح شده کاملاً سلیقه ای بیان شده است. در دنیایی به سر می بریم که مردم کوچک ترین نیازشان را بخصوص در شرایط فعلی انتشار کرونا از راه اینترنت، استارتاپ ها و در مجموع از راه فضای مجازی تأمین می کنند. اما اینکه چرا نسبت به این حرفه نظرها سلیقه ای اعمال می شود، موضوعی است که بنده در سطح پاسخگویی به آن نیستم.
* به نظر شما معاملات بورس بهتر است یا معاملات طلا؟
از نظر بنده مطمئناً معاملات طلا. موفقیت ها و شکست ها در سرتاسر دنیا واقعیت بازارهای مالی و سرمایه هستند. اگر فردی این واقعیت را پذیرفت، بعد از آموزش باید وارد این بازار شود و بسیار پرمنفعت تر از بورس خواهد بود. در بورس وارد بازاری می شویم که امکان دسترسی فیزیکی به کالای مبادله شده وجود ندارد اما در بازار معاملات طلا، این کالای پرارزش را می توان به صورت فیزیکی به دست آورد و نسبت به حفظ ارزش آن با گذشت زمان اطمینان داشت.
* آیا حالا برنامه و یا اهداف دیگری برای مجموعه دارید؟
طرح های زیادی در دست انجام است که انشاالله به نوبت افتتاح و اعلام خواهد شد. مانند آرون تی وی، آرون اینوستمنت، آرون چارت، آرون ایکس چینج، آرون آنلاین بانک، آرون واتر، آرون تراول و غیره که البته اجازه دهید همه موارد را نگویم و به مرور شاهد معرفی همه آنها باشید.
* در انتها اگر نکته ای لازم است بفرمایید.
از آنجا که همواره خویش را متعهد به مشتریان می دانیم، در هفته گذشته و از زمان اعلام لغو تمام همکاری ها در ایران، تسویه حساب های مالی با همه مشتریان به صورت کامل انجام شد و همه عزیزان هر میزان وجهی را که نزد شرکت ما در ایران امانت داشتند، به صورت کامل دریافت نمودند.
و در انتها ضروریست که بار دیگر اعلام کنم، از این پس شرکت آرون گروپس هیچ گونه نمایندگی، دفتر، شعبه و فعالیتی در ایران ندارد و فعالیتهای طلای آرون (آرون دریک رخشان) تحت هیچ عنوانی به شرکت آرون گروپس مرتبط نیست. همه فعالیتهای آرون گروپس خارج از کشور و در دفاتری مانند لندن و استانبول انجام می گیرد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

2.5 / 5
2812
1399/04/15
17:53:45
تگهای خبر: ارزیابی , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش