آغاز صادرات چای هند به ایران

آغاز صادرات چای هند به ایران میزان سنج: صادرات چای هند به چین و ایران با وجود ابهامات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس كرونا و تنش در روابط میان دهلی نو و پكن بر سر مشكلات مرزی، شروع شده است.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، پایگاه خبری اکونومیک تایمز هند در گزارشی نوشت: واردکنندگان چینی قیمت خوبی برای چای سیاه هندی می پردازند و صادرات به این کشور شروع شده است.

ایران هم واردات چای ارتدوکس فصل جدید را از هفته گذشته آغاز نموده و ۴۰۰ تا ۴۵۰ روپیه برای هر کیلوگرم می پردازد که قیمت بالاتری نسبت به سال قبل است.

موهیت اگروال، مدیر شرکت "اشین تی" و صادرکننده بزرگ به چین و ایران در این زمینه اظهار داشت: تنش های مرزی میان چین و هند بر صادرات چای به چین تاثیر نگذاشته و چینی ها هر دو نوع چای سی تی سی و ارتدوکس را خریداری می کنند.

هند تحت تاثیر افزایش تقاضای چینیها برای چای سیاه هندی، در سال ۲۰۱۹ از سریلانکا در زمینه صادرات چای به چین جلو افتاد و ۱۳.۴۵ میلیون کیلوگرم چای به چین صادر کرد در صورتیکه سریلانکا تنها ۱۰ میلیون کیلوگرم صادرات به این کشور داشت.

امسال تولید چای هند به سبب قرنطینه ۱۴۰ میلیون کیلوگرم کاهش پیدا کرده و شرایط آب و هوایی در آسام هم در ماههای مه و ژوئن مساعد نبوده است و بارندگیهای شدید احیانا روی تولید تاثیر منفی خواهد گذاشت.

زمانی که چای ارتدوکس در ماههای مه و ژوئن وارد بازار شد، ایران قیمت خرید پایینتری را پیشنهاد کرد اما قیمت چای به خصوص چای ارتدوکس امسال به سبب کاهش تولید، بالا مانده است.

به گفته اگروال، ایران موافقت کرده قیمت مرسوم را که ۳۰۰ روپیه برای هر کیلوگرم است بپردازد و برای خرید سفارش داده است.

آریش بهانسالی، یک صادرکننده دیگر چای هندی به ایران هم اظهار داشت: واردکنندگان ایرانی باتوجه به کیفیت چای ارتدوکس، حاضرند ۴۰۰ تا ۴۵۰ روپیه برای هر کیلوگرم بپردازند.

ایران سال قبل حدود ۵۴ میلیون کیلوگرم چای خرید و صادرکنندگان به ایران هم با مشکلی در زمینه پرداخت مواجه نمی باشند.

صادرکنندگان هندی پیش بینی می کنند که ایران امسال ۴۵ تا ۴۶ میلیون کیلوگرم چای هندی وارد خواهدنمود که حدود ۱۰ درصد کمتر از سال قبل خواهد بود.

منبع:

5.0 / 5
2334
1399/04/17
14:01:31
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش