تحلیلگران جهانی ارزیابی كردند

موج سواری طلا روی خوش بینی كم سابقه بازار

موج سواری طلا روی خوش بینی كم سابقه بازار میزان سنج: در فضایی كه قیمت طلا برای پنجمین هفته متوالی افزایش پیدا كرد و بالای مرز 1800 دلار ماند، مفسرین وال استریت و سرمایه گذاران در نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز اعلام كردند كه انتظار ندارند این روند بزودی خاتمه پیدا كند.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، آخرین نتایج نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز خوش بینی کم سابقه در بازار طلا را نشان داد و خوش بینی کارشناسان وال استریت نسبت به روند افزایشی طلا در بالاترین سطح تاریخی قرار داشت. بیشتر مفسرین خاطرنشان کردند که شکسته شدن مرز قیمت ۱۸۰۰ دلار، نیروی صعودی جدیدی در بازار به وجود آورده است.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت بلولاین فیوچرز اظهار نمود: باید به این روند چسبید حتی اگر تصحیح قیمت را مشاهده نماییم.

از میان ۱۷ کارشناس وال استریت که در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز شرکت کردند، ۱۵ نفر معادل ۸۸ درصد افزایش و دو نفر معادل ۱۲ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند در صورتیکه هیچ نظر خنثی وجود نداشت.

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران، ۱۶۱۰ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۰۷۸ نفر معادل ۶۷ درصد به افزایش و ۳۰۰ نفر معادل ۱۷ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند در صورتیکه ۲۳۲ نفر معادل ۱۴ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته گذشته، هر دو گروه کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران روند افزایشی طلا را پیش بینی کرده بودند. هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک با یک دلار و ۹۰ سنت معادل ۰.۱ درصد کاهش، در ۱۸۰۱ دلار و ۹۰ سنت بسته شد اما برای کل هفته حدود ۰.۷ درصد افزایش داشت که پنجمین افزایش هفتگی متوالی بود.

نه تنها طلا به بالای مرز مقاومتی بلندمدت صعود کرده بلکه مفسرین خاطرنشان کرده اند که شیوع پاندمی کووید ۱۹ در آمریکا ادامه دارد و ابهامات اقتصادی بیشتری را به وجود آورده است.

افشین نوابی، مدیر معاملات شرکت ام کی اس سوییس اظهار نمود: تصحیح قیمت در سطوح فعلی خوب خواهد بود اما هم اکنون دلیلی وجود ندارد که طلا را بفروشیم. دورنمای بازار طلا مطلوب بنظر می رسد برای اینکه اقتصاد جهانی روز به روز وخیمتر می شود.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز به کیتکونیوز اظهار داشت: دلار ضعیف آمریکا فضا برای کاهش بیشتری دارد و این مساله به نفع طلا خواهد بود.

آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی نیز اظهار نمود که به قیمت طلا خوش بین است اما ترجیح می دهد یک تصحیح قیمت را مشاهده کند.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد شرکت مدیریت سرمایه SIA در این زمینه اظهار داشت: نه فقط روند تکنیکال طلا به صعود بیشتر قیمتها اشاره دارد بلکه دیدارهای سه بانک مرکزی بزرگ جهان می تواند از قیمت طلا پشتیبانی کند. این انتظار وجود دارد که بانک مرکزی ژاپن، بانک مرکزی کانادا و بانک مرکزی اروپا بر پایبندی خود به پشتیبانی از اقتصاد جهانی باردیگر تاکید کنند.

اما همه مفسرین نسبت به صعود قیمت طلا خوش بین نبودند. لوکمان اوتونوگا، تحلیلگر ارشد شرکت FXTM اظهار نمود: به سبب صعود طلا به بالای مرز ۱۸۰۰ دلار بازار ممکنست با سودگیری معامله گران از افزایش اخیر قیمتها روبرو شود.

منبع:

5.0 / 5
2737
1399/04/21
20:50:58
تگهای خبر: بازار , بانك , تاریخی , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش