استاندار در گفت و گو با میزان سنج:

با واگذاری پالایشگاه شازند به شیوه واگذاری های گذشته مخالفم

با واگذاری پالایشگاه شازند به شیوه واگذاری های گذشته مخالفم به گزارش میزان سنج مركزی استاندار استان مركزی اظهار داشت: با واگذاری پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند به شیوه واگذای های گذشته مخالفم.


سیدعلی آقازاده در گفت و گو با ایسنا، بر ضرورت استفاده از شیوه و روش صحیح در واگذاری پالایشگاه شازند، اظهار نمود: آنچه در موضوع واگذاری پالایشگاه شازند حائز اهمیت می باشد، شیوه و روش واگذاری است. اگر قرار باشد در مورد این واحد صنعتی مانند واگذاری های گذشته عمل شود، موافق نیستیم و اگر این واگذاری به بخش خصوصی کاملا با نظارت و کار کارشناسی صورت گیرد و بخش خصوصی که متقاضی این واگذاری است، شناسنامه دار باشد، مورد نظر مجموعه استان است.
وی بیان کرد: در جریان واگذاری برخی از شرکت های دولتی به شستا(شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی)، ۱۷ درصد سهام پالایشگاه شازند طبق همین مصوبه دولت به سازمان تامین اجتماعی واگذار شد و مقرر است مابقی سهم دولت نیز تا آخر سال واگذار شود که این واگذاری می تواند آغاز خوبی برای این مجموعه بزرگ تولیدی استان باشد.
آقازاده اشاره کرد: سازمان تامین اجتماعی در واقع سازمانی است که به موضوع بنگاه داری کاملا اشراف داشته و آشنایی کامل با آن دارد و واگذاری پالایشگاه شازند طبق مصوبه دولت به شستا، اقدام باارزش و درستی است.
وی در ادامه اظهار داشت: واگذاری مابقی سهام پالایشگاه شازند نیز باید به افراد و بخش های خصوصی شناخته شده، شناسنامه دار، حرفه ای و تخصصی صورت گیرد.
استاندار مرکزی اشاره کرد: واگذاری پالایشگاه شازند به افراد و بخش خصوصی دارای اهلیت و واجد شرایط لازم می تواند مجموعه استان را نسبت به منطقی و اصولی بودن واگذاری امیدوار کند.
گفتنی است، شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند تولیدکننده بنزین یورو ۴ و یکی از مهمترین پالایشگاه های نفت کشور است.
این پالایشگاه که در فاصله ۳۰ کیلومتری از اراک مستقر است، الان یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان بنزین در میان پالایشگاه های ایران است و بعنوان بزرگترین پالایشگاه تک واحدی کشور در سال ۱۳۷۲ با ظرفیت اسمی ۱۵۰ هزار بشکه در روز افتتاح شد. هم اکنون ظرفیت تولید این واحد عظیم صنعتی به ۲۵۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته و محصولات این پالایشگاه با مشخصات و کیفیت استانداردهای ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ اروپا به بازار عرضه می شود.
منبع:

5.0 / 5
2101
1399/04/28
13:45:37
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش