كشور سالانه به حدود ۵۰۰ میلیون تخم چشم زده ماهی نیاز دارد

كشور سالانه به حدود ۵۰۰ میلیون تخم چشم زده ماهی نیاز دارد به گزارش میزان سنج معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران اظهار داشت: سالانه بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون عدد تخم چشم زده ماهی برای تولید نیاز داریم كه حدود ۴۰ درصد آن  در داخل كشور تولید می شود.حسین عبدالهی در گفت و گو با ایسنا میزان تولید آبزی پروری پارسال را ۵۲۶ هزار تن عنوان و اظهار نمود: یکی از برنامه های ما در سال 1398 در حوزه آبزی پروری که توانستیم آنرا محقق نماییم، تولید ۵۰۰ تن ماهی تیلاپیا بود که این تولید با مجوز سازمان حفاظت محیط زیست در چهار استان خراسان جنوبی، قم، سمنان ویزد صورت گرفت.

وی در مورد تأمین تخم چشم زده برای تولید ماهی قزل آلا هم اظهار داشت: سال قبل ۳۰۰ میلیون عدد تخم چشم زده برای تولید قزل آلا وارد کشور شد.

تخم چشم زده به تخمهای لقاح یافته ماهی قزل آلا که به اندازه کافی رشد کردهاند و آماده جابجایی هستند می گویند. تخم چشم زده به این دلیل معروف شده که چشمان ماهی درون تخم تشکیل شده و قابل دیدن است.

عبدالهی خاطرنشان کرد: سال جاری به دلیل انتشار کرونا شرایط سختی در بازار مصرف و صادرات آبزیان پرورشی بوجود آمده و فروش ماهی با مشکل روبرو شده است.

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران تصریح کرد که سالانه بین ۴۰۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون عدد تخم چشم زده برای تولید نیاز داریم که حدود ۴۰ درصد آن در داخل کشور تولید می شود.

منبع:

5.0 / 5
2195
1399/05/08
15:11:25
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش