نامه رئیس اتاق بازرگانی به رئیس قوه قضاییه

نامه رئیس اتاق بازرگانی به رئیس قوه قضاییه میزان سنج: غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران با ارسال نامه ای به سید ابراهیم رئیسی از ابلاغ بخشنامه اخیر قوه قضاییه در مورد خودداری مراجع قضایی از صدور حكم مازاد بر مصوبات بانك مركزی و شورای پول و اعتبار قدردانی كرد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام نمود:
نامه شافعی به بخشنامه ای اشاره دارد که بتازگی از طرف رئیس قوه قضائیه صادر شده و در آن خطاب به مراجع قضایی سراسر کشور، بر خودداری از صدور حکم مازاد بر مصوبات بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار در پرونده های مربوط به ستاندن سود و جریمه تسهیلات بانکی تاکید گردیده است.
شافعی در این نامه تاکید کرده است که بخشنامه مذکور تاثیر بسیار زیادی در جهت پیاده سازی مؤثر قانون بهبود مستمر فضای محیط کسب وکار، رونق و جهش تولید دارد.
متن کامل نامه رئیس اتاق ایران به شرح زیر است:
حضور محترم حضرت آیت اله جناب آقای دکتر سید ابراهیم رئیسی
ریاست محترم قوه قضائیه
سلام علیکم؛
احتراماً، با آرزوی توفیق الهی برای حضرت عالی و همکاران محترمتان به استحضار می رساند بخشنامه اخیر جنابعالی به مراجع محترم قضائی سراسر کشور درباب ستاندن سود و جریمه تسهیلات بانکی بیشتر از نرخ سود اعلامی بانک مرکزی توسط بانک ها و مؤسسات اعتباری از مشتریان که بخش اعظمی از آن فعالان اقتصادی هستند و دستور اکید در خصوص رعایت این مقررات و خودداری از صدور حکم مازاد بر مصوبات بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار، سبب خرسندی فعالان اقتصادی شد.
این تصمیم تأثیر بسیار زیادی در جهت پیاده سازی مؤثر قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار، رونق و جهش تولید که مورد تاکید مقام معظم رهبری امسال است، خواهد داشت.
اینجانب بر خود وظیفه می دانم به نمایندگی از روسا و اعضای اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور و تشکل های اقتصادی عضو اتاق مراتب سپاس و امتنان تمامی فعالان اقتصادی را به محضر حضرت عالی ابراز داشته و از توجهات خاص و اشراف کامل آن برادر باارزش به مسائل موجود حوزه های اقتصادی که رفع آنها سبب رشد و بالندگی این بخش مهم کشور می شود، تشکر و قدردانی نمایم.
مزید تاییدات جنابعالی را از خداوند قادر سبحان مسئلت دارم.
منبع:

5.0 / 5
2534
1399/05/09
23:14:53
تگهای خبر: بانك , تولید , قانون , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش