متوسط قیمت نهاده های ساختمانی

آسانسور ۸۲ درصد و آبگرمكن دیواری ۷۱ درصد گران گردید

آسانسور ۸۲ درصد و آبگرمكن دیواری ۷۱ درصد گران گردید میزان سنج: مركز آمار ایران متوسط قیمت نهاده های ساختمانی منتخب شهر تهران در بهار 99 را منتشر نمود.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، برمبنای اعلام مرکز آمار ایران، متوسط قیمت نهاده های ساختمانی در بهار امسال در همه اقلام به جز قوطی زیر کلید و پریز، با افزایش مواجه بود.
در بین نهاده های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت هر عدد قوطی زیر کلید به ۹۶۵۸ ریال رسید که با ۲ درصد کاهش، نسبت به فصل قبل تنها قلم کاهشی در میان تمامی اقلام بوده است.
تغییرات نسبت به فصل قبل (زمستان ۹۸)
در فصل بهار سال ۱۳۹۹ متوسط قیمت هر متر سیم برق ۱×۱ میلیمتر به ۱۸۵۷۹ ریال رسید که با ۵۹.۸ درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیشترین افزایش را در میان نهاده های ساختمانی منتخب داشته است.
در همین فصل، متوسط قیمت هر عدد سرپیچ معمولی به ۳۹۶۳۲ ریال بوده است که با ۴۰.۸ درصد افزایش رتبه بعدی بیشترین افزایش را داشته است.
متوسط قیمت یک دستگاه آسانسور نیز به ۱۳۶۴۹۷۳۷۸۹ ریال رسید که با ۳۹.۸ درصد افزایش نسبت به فصل قبل رتبه سوم افزایش در متوسط قیمت را داشته است.
در بین نهاده های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت هر کیسه ۵۰ کیلویی سیمان پرتلند پاکتی به ۱۴۶۳۵۰ ریال رسید که با ۱.۷ درصد کمترین افزایش، نسبت به فصل قبل را داشته است.
در همین فصل متوسط قیمت هر کیلوگرم صفحه ستون ۱۰۱۶۵۰ ریال بوده است که با ۴ درصد افزایش در رتبه بعدی کمترین افزایش متوسط قیمت قرار گرفته است.
متوسط قیمت هر رول ده متری ایزوگام نیز برابر۱۸۳۴۰۰۰ ریال بوده است که با ۴.۹ درصد افزایش، رتبه سوم کمترین درصد افزایش را داشته است.
در بین نهاده های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت هر عدد قوطی زیر کلید به ۹۶۵۸ ریال رسید که با۲ درصد کاهش، نسبت به فصل قبل تنها قلم کاهشی در میان تمامی اقلام بوده است.
تغییرات نسبت به فصل مشابه سال قبل (بهار ۹۸)
در فصل بهار سال ۱۳۹۹ متوسط قیمت یک دستگاه آسانسور به ۱۳۶۴۹۷۳۷۸۹ ریال رسید که با ۸۱.۸ درصد افزایش نسبت به فصل مشابه سال قبل بیشترین افزایش را در میان نهاده های ساختمانی منتخب داشته است.
در همین فصل متوسط قیمت هر دستگاه آبگرمکن دیواری ۱۲۱۷۳۶۸۴ ریال بوده است که با ۷۱ درصد افزایش رتبه بعدی بیشترین افزایش را داشته است.
متوسط قیمت هر کیلوگرم صفحه ستون نیز به ۱۰۱۶۵۰ ریال رسید که با ۶۳.۲ درصد افزایش نسبت به فصل مشابه سال قبل رتبه سوم بیشترین افزایش در متوسط قیمت را داشته است.
در بین نهاده های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت هر متر سیم برق ۱.۵×۱ میلیمتر به ۱۶۱۶۳ ریال رسید که با ۴۵.۷ درصد کاهش، نسبت به فصل مشابه سال قبل بیشترین کاهش قیمت را داشته است.
در همین فصل متوسط قیمت دستمزد ماهیانه هر ۸ ساعت کار در ۲۶ روز کاری مهندس عمران به ۵۹۸۷۱۲۵۰ ریال رسید که با ۴۴.۷ درصد کاهش در رتبه بعدی بیشترین کاهش متوسط قیمت قرار گرفته است.
متوسط قیمت هر متر سیم برق ۱×۱ میلیمتر نیز برابر ۱۸۵۷۹ ریال بوده است که با ۲۱.۶ درصد کاهش، رتبه سوم بیشترین درصد کاهش را داشته است.


منبع:

5.0 / 5
2621
1399/05/11
15:21:07
تگهای خبر: آسانسور , دستگاه , قیمت , متر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش