چرا كارشناسی رنگ خودرو پیش از خرید خودرو كاركرده ضروری است؟

چرا كارشناسی رنگ خودرو پیش از خرید خودرو كاركرده ضروری است؟ به گزارش میزان سنج یكی از مهم ترین عواملی كه هنگام خرید خودروی كاركرده مورد توجه قرار می گیرد ظاهر آن است. ظاهر خودرو نخستین چیزی است كه خریدار متوجه آن می شود و در تصمیم خرید اثرگذار است.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، یکی از مهم ترین عواملی که در هنگام خرید خودرو کارکرده مورد توجه قرار می گیرد ظاهر خودرو است. ظاهر خودرو نخستین چیزی است که خریدار متوجه آن می شود و در تصمیم خرید تأثیرگذار است. با این وجود هنگامی که تصمیم به خرید خودرو کارکرده گرفتید، وجود عیب های ظاهری در خودرو طبیعی است و اغلب خودرو های کارکرده بازار دارای اشکالاتی در بخش بدنه هستند. از آنجائیکه ضربه وارد شده به خودرو یا تعویض یک قطعه از ماشین می تواند تاثیر به سزایی در قیمت آن داشته باشد، به همین جهت کارشناسی رنگ خودرو پیش از خرید می تواند در جلوگیری از اقدامات سودجویان مفید واقع شود.
رنگ شدگی خودرو دلیل بر معیوب بودن خودرو یا ایراد داشتن آن نیست، بنابراین بهتر است که توسط یک کارشناس رنگ خودرو مورد بررسی قرار گرفته و میزان صدمه وارد شده به خودرو مشخص شود. گاهی فروشنده با عنایت به علایق شخصی تصمیم به رنگ آمیزی مجدد خودرو یا تعویض بخشی از خودرو می گیرد که به عملکرد کلی خودرو صدمه نمی زند و این کار فقط برای زیبایی بیشتر خودرو است.
در هنگام کارشناسی رنگ خودرو، موارد مختلفی از قبیل صدمه دیدگی بدنه خودرو در تصادفات و شدت صدمه دیدگی، قطعات تعویضی بدنه، صدمه های وارد شده به شاسی و ستون های خودرو، اصالت خودرو مورد بررسی قرار می گیرد که هر کدام از این موارد در تعیین قیمت خودرو تاثیر گذار است.
در کارشناسی رنگ خودرو ۵ روش وجود دارد
۱. استفاده از دستگاه دیجیتالی تشخیص رنگ: دقیق ترین ابزاری که امروزه برای تشخیص رنگ خودرو مورد استفاده قرار می گیرد، دستگاه تشخیص رنگ خودرو است. این ابزار با قرار گرفتن بر روی بدنه خودرو می تواند ضخامت رنگ را تشخیص دهد و قسمت هایی که دارای رنگ شدگی یا صدمه دیدگی هستند را نشان دهد. با عنایت به این که این دستگاه از دقت بالا و خطای بسیار کمی برخوردار می باشد.

۲. استفاده از آهن ربا: در این روش که با استفاده از یک آهنربای ضعیف انجام می گیرد به بخش های حساس ماشین ضرباتی وارد می شود. میزان چسبندگی آهن ربا بین بخش های سالم و صدمه دیده متفاوت می باشد و کارشناس تشخیص رنگ می تواند بر این اساس متوجه رنگ شدگی قسمت های مختلف خودرو شود.
۳. استفاده از چشم غیر مسلح: ساده ترین روش برای شناسایی رنگ شدگی خودرو مشاهده خودرو است. خیلی از ما گمان می نماییم بررسی بدنه و نگاه کردن با دقت به خودرو کاری بیهوده است، چون که اشکالات ظاهری با یک نگاه مشخص نمی شوند. اما همیشه هم اینطور نیست و خیلی از اوقات با نگاه ریز بینانه می توان متوجه رنگ آمیزی خودرو شد. کارشناس تشخیص رنگ خبره با عنایت به تجربه ای که دارد می تواند نقاط صدمه دیده را شناسایی کرده و متوجه رنگ شدگی خودرو شود.
۴. استفاده از دوربین عکاسی: با عنایت به این که اغلب گوشیهای هوشمند فعلی توانایی عکاسی را دارند می توان از این روش جهت بررسی رنگ خودرو استفاده نمود. در این روش نکاتی همچون زاویه عکس گرفتن و فاصله از خودرو دارای اهمیت است و جهت استفاده از این روش باید دارای تجربه کافی باشید.
۵. استفاده از حس لامسه: با دست کشیدن بر روی سطح خودرو می توان متوجه سطوح صاف و زبر شد که سطوح زبر و دارای برجستگی نشان دهنده ترمیم شدگی یا رنگ شدگی مجدد خودرو است.
ویژگی های یک کارشناس رنگ خودرو مجرب
۱. تجربه: کارشناس رنگ خودرو باید از تجربه کافی برخوردار باشد تا توانایی تشخیص صدمه های جدی و میزان صدمه وارد شده به خودرو را برآورد و ارزیابی نماید. کارشناس رنگ مجرب باید توانایی ارزیابی فنی خودرو را هم داشته باشد و بتواند عیوب فنی خودرو را تشخیص دهد.
۲. دانش و بهره مندی از وسایل روز: کارشناس رنگ خودرو باید بتواند از جدید ترین وسایل روز استفاده نماید و با تمامی روش ها و شیوه هایی که امکان دارد کلاه برداران برای فروش خودرو استفاده نمایند آشنایی داشته باشد. علاوه بر این موارد باید به سیستم های جدیدی که روی خودرو های داخلی و خارجی نصب و جزو آپشن های خودرو محسوب می شوند مسلط باشد.
۳. عرضه گزارش مکتوب و رسمی: کارشناس فرد مورد اعتماد خریدار یا فروشنده خودرو است و خریدار با عنایت به مطالب گفته شده کارشناس مبادرت به خرید خودرو خواهد نمود. بنابراین عرضه گزارش رسمی و مکتوب که بتواند تضمینی برای کارشناسی خودرو باشد ضروری می باشد.
۴. امکان عرضه خدمات سیار: با عنایت به گستردگی شهرها و مشکلات ترافیکی، کارشناس تشخیص رنگ باید امکان عرضه خدمات کارشناسی خودرو در محل را داشته باشد و در محل مورد نظر شما به کارشناسی خودرو بپردازد. به علاوه حضور در کمترین زمان ممکن در محل مورد نظر از خصوصیت های بارز یک کارشناس تشخیص رنگ متعهد است.

هزینه کارشناسی رنگ خودرو چقدر است؟
هزینه کارشناسی خودرو در ماشین های دنده اتومات با خودرو های معمولی مانند پراید متفاوت می باشد. قیمت کارشناسی خودرو با عنایت به برند خودرو، سال تولید ماشین، نرخ دلار روز، میزان کارکرد مشخص می شود.
کارشناسی خودرو پیش از خرید خودرو به شما کمک می نماید تا خودرو را بدون نگرانی از مشکلات آتی و متحمل شدن مخارج اضافی خریداری نمائید. خرید خودرو بدون کارشناسی و فقط با تاکید بر تجربیات شخصی می تواند در آینده هزینه های زیادی برای شما در بر داشته باشد در حالیکه با صرف هزینه بسیار اندک می تواند از به وجود آمدن این مخارج جلوگیری نمائید.
وب سایت ماشین بانک با عرضه خدمات کارشناسی خودرو در محل یکی از پیشروترین شرکت های کارشناسی خودرو در زمینه تشخیص رنگ خودرو، کارشناسی بدنه خودرو، کارشناسی فنی و گیریبکس، بررسی آپشن ها، تست رانندگی و دیاگ است و به شما کمک می نماید تا به سادگی و بدون دغدغه خودرو مورد نظر خویش را خریداری نمائید. برای ثبت درخواست کارشناسی خودرو کافی است در قسمت ثبت درخواست کارشناسی بالای صفحه درخواست خویش را ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن کارشناسان ماشین بانک به محل اعزام شده و خودرو مورد نظر را مورد بررسی قرار دهند.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

5.0 / 5
2421
1399/05/12
14:55:13
تگهای خبر: ابزار , ارزیابی , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش