رییس اتاق بازرگانی ایران و چین پاسخ داد:

چرا بازارها به وعده گشایش اقتصادی بی تفاوت بودند؟

چرا بازارها به وعده گشایش اقتصادی بی تفاوت بودند؟ به گزارش میزان سنج رئیس اتاق بازرگانی مشترك ایران و چین می گوید، شرایط امروز جامعه بگونه ای است كه مردم انتظار تغییر و تحول قطعی دارند و وعده و انتظار راه به جایی نمی برد.


مجیدرضا حریری در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: با عنایت به فشارهای اقتصادی که در ماه های گذشته بر زندگی و معیشت مردم وارد شده و با عنایت به این که جامعه راهکاری برای برون رفت از این موقعیت ندیده است و در مواجهه با چنین شرایطی باید جانب احتیاط را گرفت و از صحبت یا برنامه هیجانی دوری کرد.
به قول وی، امروز جامعه احتیاج به عرضه برنامه کاربردی دارد که به صورت دقیق مشخص باشد چه مسیری را طی خواهد نمود و چگونه زندگی مردم را تغییر خواهد داد. اینکه از مردم بخواهیم برای چند روز تصمیم اقتصادی نگیرند یا منتظر یک تحول باشند و بعد از آن هیچ خبری نشود، تنها به عصبی تر شدن جامعه منجر شده و مدیریت اوضاع را سخت تر می کند.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با اشاره به اینکه دولت باید حلقه مشاوران اقتصادی خویش را گسترده تر کند، اظهار داشت: آنچه که در ارتباط با فروش اوراق سلف نفتی بعنوان گشایش احتمالی عنوان شد، چند ابهام را به وجود آورد. از سویی فروش این اوراق با روشی مشخص، از قبل با مصوبه مجلس، در اختیار دولت بوده است و نیازی به طرح جدید و خبررسانی گسترده ندارد. اگر برنامه دیگری در دستور کار است، باید این مورد در اختیار کارشناسان هم قرار بگیرد تا آنها بتوانند نظرات خویش را در این حوزه به دولت عرضه کنند.
حریری افزود: اینکه با عنایت به جذابیت بازارهایی مانند بورس، چه قدر احتمال دارد که جامعه از طرح دولت استقبال کند یا باز مقرر است مانند برخی دیگر از اوراق، تنها مشتریان آنها بانک ها باشند، همچنان بحث ها ادامه دارد. با عنایت به شرایط اقتصادی جامعه، با چنین وعده هایی بازارها واکنش مثبت نشان نمی دهند و حتی تداوم ابهام ها امکان واکنش منفی را هم بوجود می آورد.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، رئیس جمهوری در جلسه دو هفته قبل هیئت دولت، از طرح گشایش اقتصادی که به باز شدن دست قوه مجریه در مدیریت اقتصاد کشور کمک می نماید، اطلاع داد. هرچند به نظر می آید این طرح همان فروش اوراق سلف نفتی به مردم خواهد بود اما گمانه زنی های روزهای گذشته از آن حکایت می کند که هنوز نظر نمایندگان مجلس برای اجرای نهایی طرح جلب نشده است.
منبع:

5.0 / 5
1607
1399/05/30
11:19:01
تگهای خبر: بازار , بانك , بورس , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش