افزایش قیمت موز طی یك ماه

افزایش قیمت موز طی یك ماه میزان سنج: قیمت موز كه یكماه پیش حدود 11 تا 13 هزارتومان بود هم اكنون در خرده فروشی های سطح شهر تهران به حدود 20 هزارتومان هم رسیده است. افزایش قیمتی كه رئیس اتحادیه فروشندگان میوه وسبزی استان تهران توضیحاتی درباب آن ارائه داد.اسدالله کارگر در گفت و گو با ایسنا در این زمینه اظهار نمود: در هفته های اخیر موز با افزایش قیمت روبه رو شده و بر طبق گزارش های شفاهی تا ۱۹ هزارتومان هم به فروش رسیده است.

وی در پاسخ به این پرسش که علت این افزایش قیمت حدود ۹۰۰۰ تومانی موز چیست، اظهار داشت: موز کالای وارداتی است و طبیعتا افزایش نرخ ارز بر قیمت آن موثر خواهد بود. همین طور علت ارزان بود موز در هفته های گذشته این بود که فروشندگان مجبور بودند خریدهای قبل خودرا به سبب گرمای هوا هرچه زودتر و زیر قیمت بفروشند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران افزود: البته در تابستان به سبب افزایش تنوع میوه، موز تقاضای زیادی ندارد و هرچه به فصول پاییز و زمستان نزدیک تر می شویم با کاهش تنوع میوه ها، تقاضا برای خرید موز هم زیاد می شود. همین طور این نکته را باید اضافه کرد که عدم برگزاری مراسم ها در تالارها و... نیز موجب کاهش تقاضای خرید موز شد که طبیعتا همه این موارد در کاهش قیمت این محصول در هفته های گذشته موثر بود.

منبع:

5.0 / 5
2236
1399/05/30
21:47:55
تگهای خبر: خرید , قیمت , كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش