صعود كم رمق طلا در بازارهای جهانی

صعود كم رمق طلا در بازارهای جهانی به گزارش میزان سنج قیمت طلا در معاملات روز جمعه تحت تأثیر آمار ناخوشایند شمار متقاضیان بیمه بیكاری در آمریكا كه به افت ارزش دلار و بازده اوراق خزانه منتهی شد، افزایش یافت.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۹۴۷ دلار و ۸۳ سنت رسید. بهای معاملات این بازار از آغاز هفته جاری تابحال ۰.۲ درصد رشد داشته است در حالیکه در هفته منتهی به ۱۴ اوت ۴.۵ درصد ریزش داشت که بدترین عملکرد هفتگی در پنج ماه اخیر بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۹۵۶ دلار و ۱۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته با ۲۳ دلار و ۸۰ سنت معادل ۱.۲ درصد کاهش، در ۱۹۴۶ دلار و ۵۰ سنت بسته شد و روز چهارشنبه هم ۲.۱ درصد کاهش داشت.

به گفته جان شارما، اقتصاددان بانک ملی استرالیا، وخامت آمار بازار کار آمریکا، کاهش بازده اوراق قرضه و ادامه تنشهای ژئوپلیتیکی همچنان از قیمت طلا پشتیبانی می کنند. ما در کوتاه مدت شاهد معامله طلا در محدوده ۱۹۲۰ تا ۱۹۸۰ دلار هستیم و عواملی مانند ریسک پذیری بهتر و پیشرفت در تولید واکسن ویروس کرونا امکان دارد تقاضا برای طلا را کمتر کند.

صعود وال استریت که تحت تأثیر درخشش سهام فناوری روی داد، بازارهای سهام آسیایی را در معاملات روز جمعه سبزپوش کرد و سبب شد رشد قیمت طلا محدود شود.

آماری که روز پنج شنبه انتشار یافت، نشان داد شمار آمریکاییهایی که متقاضی دریافت بیمه بیکاری شده اند، هفته گذشته به صورت غیرمنتظره به بالای مرز یک میلیون نفر رشد کرده است که ضربه بدی به بازار کار فلج شده از شیوع کرونا به حساب می آید.

این دورنما که روند احیای اقتصادی آمریکا کندتر از تصورات قبلی خواهد بود سبب شد شاخص دلار و بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله نزول کنند و طلا به سرمایه گذاری جذابتری برای سرمایه گذاران غیرآمریکایی تبدیل شد.

عامل دیگری که به تردیدها نسبت به احیای اقتصادی سریع آمریکا افزود، اظهارات مقامات بانک مرکزی آمریکا بود که روز چهارشنبه اخطار دادند روند احیای اقتصادی مسیر بسیار مبهمی دارد و این اظهارات به بهبود قیمت طلا از ریزش سه درصدی در اوایل هفته کمک کرد.

بر اساس گزارش رویترز، در این بین دولت ترامپ حاضر نشد درباره طرحهای دیدار با چین در مورد فاز اول توافق تجاری صحبت کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۶ درصد رشد کرد و به ۲۷ دلار و ۴۰ سنت رسید و در راه رشد هفتگی ۳.۸ درصد قرار گرفت.

هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۶ درصد صعود کرد و در ۹۲۲ دلار و ۷۷ سنت ایستاد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۵ درصد کاهش پیدا کرد و به ۲۱۷۰ دلار و ۵۳ سنت رسید.
5.0 / 5
2580
1399/05/31
20:25:42
تگهای خبر: بازار , بانك , بیكاری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش