میرتاج الدینی تشریح كرد

رفع شبهات مربوط به فروش اوراق سلف نفتی با توضیحات زنگنه

رفع شبهات مربوط به فروش اوراق سلف نفتی با توضیحات زنگنه به گزارش میزان سنج نایب رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار نمود كه بعد از حضور وزیر نفت در كمیسیون بودجه و عرضه ی توضیحات وی در مورد فروش سلف نفتی از این مورد رفع شبهه شد.


حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا میرتاج الدینی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری جلسات مفصل در کمیسیون برنامه و بودجه جهت بررسی مبحث اوراق سلف نفتی اظهار داشت: ما جلسه مفصلی در این حوزه داشتیم یکی از مسائلی که سبب حساسیت بیشتر روی این مورد شده بود همزمانی آن با بیان گشایش اقتصادی و فروش نفت از جانب رئیس جمهور بود که این مورد در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا مطرح شده بود و خیلی ها تصورشان این بود که اوراق سلف همان مبحث گشایش اقتصادی می باشد.
وی با بیان این که رئیس مجلس شورای اسلامی و روسای کمیسیون های اقتصادی و برنامه و بودجه با طرح فروش نفت موافقت نکرده اند، اظهار نمود: همزمان مبحث فروش اوراق نفت به صورت سلف عنوان شد آقای زنگنه در کمیسیون بودجه توضیح داد که این دو ارتباطی به یکدیگر ندارد بلکه فروش اوراق در قالب قانون بودجه انجام می شود که به شرکت ها اجازه می دهد تا ۶۵۰۰ میلیارد تومان اوراق بفروشند و شرکت ملی نفت هم اجازه فروش ۱۵۰۰ میلیارد تومان اوراق نفتی دارد، بنابراین این در قالب بودجه است.
میرتاج الدینی افزود: طبق توضیحات وزیر نفت مبحث فروش اوراق با ابزار مالی اسلامی در سازمان بورس و اوراق بهادار و به صورت سلف تعریف شده است. معاملات سلف در واقع نوعی پیش فروش در قالب اوراق است به شکلی که بها جلوتر پرداخت می شود و کالا بعدا داده می شود.
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این که طبق اظهارات وزیر نفت مبحث فروش اوراق در شورای فقهی سازمان بورس بعنوان ابزار مالی اسلامی آمده و در قالب قوانین انجام می شود، اظهار داشت: با عنایت به رعایت این الزامات در این حوزه رفع شبهه شد و تاکید شد که این مورد در قالب قوانین مربوط به اوراق انجام می شود.5.0 / 5
2160
1399/06/02
20:14:48
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش