الغدیر برداشت ذرت ساوه را دو برابر كرد

الغدیر برداشت ذرت ساوه را دو برابر كرد مركزی مدیر جهاد كشاورزی ساوه اظهار داشت: تخصیص آب از منابع آبی ذخیره شده در سد الغدیر این شهرستان باعث افزایش دو برابری میزان كشت ذرت علوفه ای در مزاع ساوه شد.


حسن شریفی در گفتگو با ایسنا، از آغاز برداشت ذرت علوفه ای از سطح هفت هزار هکتار اراضی زیر کشت این محصول در شهرستان ساوه خبرداد و اضافه کرد: با عنایت به تأمین آب از راه سد الغدیر ساوه سطح زیر کشت نسبت به سال قبل از 3500 هکتار به هفت هزار هکتار افزایش یافته است.
وی میانگین عملکرد هر هکتار ذرت علوفه ای را 35 تن اعلام نمود و اضافه کرد: برداشت ذرت علوفه ای در شهرستان ساوه تا نیمه آبان ماه ادامه دارد.
وی ادامه داد: به علت شرایط مطلوب آبی در ابتدای سالجاری کشت این محصول در شهرستان ساوه صورت گرفته است و در مجموع کشت دوم در تابستان، محصول قابل توجهی از مزارع شهرستان برداشت خواهد شد.
شریفی افزود: با برداشت این محصول علوفه مورد نیاز دامداری های ساوه و شهرهای همجوار همچون تهران و قم تأمین خواهد شد. افزایش ظرفیت و توسعه دامداری های شهرستان میزان مصرف ذرت علوفه ای در ساوه را بیشتر کرده است.
وی با اشاره به اینکه در برداشت ذرت، از دستگاه های چاپر خورشیدی دو ردیفه و چهار ردیفه استفاده می شود، اظهار داشت: هم اکنون هشت دستگاه چاپر کار برداشت ذرت علوفه ای شهرستان ساوه را انجام می دهند که به علت ناکافی بودن این تعداد دستگاه بخشی از عملیات برداشت به آبان ماه و روزهای بارش موکول می شود که البته در آبانماه به علت خیس بودن زمین امکان فعالیت دستگاه وجود ندارد. سفارش می شود پیش از آغاز بارش ها کار برداشت ذرت علوفه ای از جانب کشاورزان به پایان برسد.
شریفی در ادامه، افزایش قیمت حمل و نقل را از دیگر مشکلات ذرت کاران ساوجی برشمرد و اضافه کرد: به علت اختلاف قیمت فاحش نرخ حمل بار بین آنچه کشاورزی مد نظر دارند با نرخ اعلامی از جانب کامیونداران، تعداد وسایط نقلیه سنگینی که حاضر به حمل بار با قیمت اعلامی از جانب کشاورزان هستند محدود بوده و مشکل دیگری بر مشکلات ذرت کاران افزوده است.
وی خاطرنشان کرد: انتظار می رود تشکل های صنفی و مراجع متولی حمل بار سنگین نسبت به تعدیل قیمت حمل بار اقدام نموده و در جهت پشتیبانی از کشاورزان سازوکار مناسب را اتخاذ کنند.5.0 / 5
2037
1399/06/15
23:05:41
تگهای خبر: توسعه , دستگاه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش