گزارش میزان سنج

ضمانت وام ودیعه مسكن باز هم تغییر نمود

ضمانت وام ودیعه مسكن باز هم تغییر نمود در صورتیكه وزیر راه و بانك مركزی از عدم نیاز به ضامن برای وام های ودیعه 15 و 30 میلیونی و 1 ضامن برای وام 50 میلیونی آگاهی داده اند، معاون وزیر راه می گوید وام 50 میلیونی 2 ضامن می خواهد.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، محمود محمودزاده قبل از ظهر امروز در یک برنامه رادیویی از اتمام مهلت تکمیل ثبت نام و مدارک متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن تا اختتام روز دوشنبه ۲۴ شهریور آگاهی داد.
وی اضافه کرد: بیش از ۳۵۰ هزار نفر از متقاضیان وام ودیعه اجاره مسکن فقط تا فردا ۲۴ شهریور مهلت دارند در سامانه وزارت راه و شهرسازی، ثبت نام خودرا تکمیل کنند.
۴۸۰۰ نفر وام ودیعه گرفته اند
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: بیش از ۳۵۰ هزار نفر تا کنون مستندات و مدارک خودرا وارد سامانه کرده اند قریب ۸۵ هزار نفر به بانک ها معرفی شده اند و حدود ۴ هزار و ۸۰۰ نفر تا کنون موفق به دریافت تسهیلات ودیعه مسکن شده اند.
وی تاکید کرد: از این ۳۵۰ هزار نفر، کسانی که حداکثر تا اختتام روز دوشنبه نسبت به تکمیل مستنداتشان در سامانه اقدام نکنند، طبیعتاً حذف می شوند و گروه های ذخیره دوم و سوم جایگزین خواهند شد.
معاون وزیر راه: وام ۵۰ میلیونی دو ضامن می خواهد
محمودزاده درباب ضمانت تسهیلات تصریح کرد: آنچه در مصوبه آمده، برای وام های تا ۱۵ میلیون تومان، ضمانت با چک یا سفته خود وام گیرنده کفایت می کند.
وی اشاره کرد: برای ۳۰ میلیون تومان یک ضامن و بالای ۳۰ میلیون تومان دو ضامن پیش بینی شده است؛ اینها جزو مستنداتی هستند که بانک مرکزی با بانک ها ابلاغ کرده است.
بانک مرکزی: وام ۵۰ میلیونی یک ضامن می خواهد
به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، این اظهار نظر معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در حالی است که بانک مرکزی ۱۷ شهریور ماه در اطلاعیه ای درباره ضمانت وام های ودیعه مسکن اعلام نمود:
وثایق مربوط به تسهیلات ودیعه مسکن متناسب با مبلغ تسهیلات و به تشخیص بانک عامل، هرکدام از موارد زیر یا تلفیقی از آنهاست
الف -گواهی کسر از حقوق
ب - گواهی کسر از مستمری خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی
ج - سهام عدالت
د- در تسهیلات ۱۵۰ میلیون ریالی ستاندن سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل
ه - در تسهیلات بیش از ۱۵۰ میلیون ریالی ستاندن سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل به همراه یک ضامن

5.0 / 5
2247
1399/06/23
22:08:22
تگهای خبر: امداد , بانك , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش