سرپرست دفتر تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت تاكید كرد:

تأمین كره مورد نیاز بازار از محل تولید داخل، مستلزم مدیریت تولید شیر خام

تأمین كره مورد نیاز بازار از محل تولید داخل، مستلزم مدیریت تولید شیر خام به گزارش میزان سنج سرپرست دفتر برنامه ریزی تأمین توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت اظهار داشت: تمامی ظرفیت های تولید داخل كره فعال شده و با عنایت به این كه هم اكنون تولید داخلی این محصول در شرایط مناسبی قرار دارد، مشكلی برای تأمین این كالا در سطح بازار وجود ندارد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، کامران کارگر اظهار نمود: نیاز سالانه کشور به کره حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار تن برآورد می شود که پیش از تغییر نرخ ارز کره، حدود ۳۵ هزار تن از محل واردات و مابقی از محل تولید داخل تأمین می شد. با تغییر ارز واردات کره از ارز ۴۲۰۰ تومانی به ارز نیمایی، قیمت این محصول در بازار تغییراتی داشته اما شرایط خوب تولید داخل این محصول می تواند قیمت کره وارداتی را هم متعادل کند.
به قول سرپرست دفتر تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت تأمین کره مورد نیاز بازار از محل تولید داخل مستلزم مدیریت تولید شیر خام از جانب نهاد های مرتبط بخصوص وزارت جهاد کشاورزی است.
کارگر اظهار داشت: با عنایت به ممنوعیت صادرات خامه فله و وضع عوارض بر خامه بسته بندی و شیر خشک در کارگروه تنظیم بازار کشور و با همکاری سازمان توسعه تجارت برای عملیاتی کردن این تصمیم، روند تولید کره در کشور بهبود می یابد و تا حدود زیادی مانع از افزایش قیمت در سطح ارائه شود.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، در ایام اخیر قیمت کره نزدیک به دو برابر شده و گزارش ها از آن حکایت می کند که قیمت کره ۱۰۰گرمی از ۴۵۰۰ تومان به حدود ۸۰۰۰ تومان رسیده که طبق گفته عضو هیات مدیره انجمن صنایع فرآورده های لبنی، ستاد تنظیم بازار این قیمت را تایید کرده است. علت این افزایش قیمت هم تغییر گروه ارزی این کالا از دولتی به نیمایی از سال قبل عنوان شده که حالا با عنایت به اتمام ذخایر قبلی تأثیر خویش را در بازار نشان داده است. به دنبال این افزایش قیمت دو روز پیش ستاد تنظیم بازار از ممنوع شدن صادرات خامه اطلاع داد و اعلام نمود که سازمان توسعه تجارت مکلف شده برای صادرات شیرخشک عوارض تعیین کند.
منبع:

5.0 / 5
1937
1399/06/24
13:53:35
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش