تعیین عوارض ۲۰۰ درصدی برای صادرات خامه فله

تعیین عوارض ۲۰۰ درصدی برای صادرات خامه فله به گزارش میزان سنج ستاد تنظیم بازار در جهت تنظیم بازار كره برای صادرات شیر خشك و خامه بسته بندی (بسته تا ۲۵۰ گرمی) عوارض صادراتی ۴۰ درصدی تعیین و مقرر كرده صادرات خامه در احجام یاد شده ممنوع و یا با ابلاغ عوارض ۲۰۰ درصدی از خروج آن جلوگیری شود.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، در هفته های اخیر قیمت کره نزدیک به دو برابر شد و قیمت کره ۱۰۰گرمی از ۴۵۰۰ تومان به حدود ۸۰۰۰ تومان رسیده و در نهایت ستاد تنظیم بازار همین قیمت را تایید کرد. علت این افزایش قیمت هم تغییر گروه ارزی این کالا از دولتی به نیمایی از سال قبل عنوان شده که حالا با عنایت به اتمام ذخایر قبلی تأثیر خویش را در بازار نشان داده است.
در همان روزهای اوج گیری قیمت کره دبیر ستاد تنظیم بازار از ممنوع شدن صادرات خامه اطلاع داد و اعلام نمود که سازمان توسعه تجارت مکلف شده برای صادرات شیرخشک عوارض تعیین کند.
حالا بر مبنای آخرین مصوبات ستاد تنظیم بازار، مقرر شده دفتر مقررات صادرات و واردات عوارض صادراتی ۴۰ درصدی برای صادرات شیر خشک و خامه بسته بندی (بسته تا ۲۵۰ گرمی) را به گمرکات اجرایی کشور ابلاغ کند تا شرایط تأمین شیر خام با قیمت مصوب برای تولید کره داخلی فراهم گردد.
همینطور در جهت پیشگیری از خروج خامه در بسته های بالاتر از ۲۵۰ گرم (خامه فله) مقرر شده صادرات خامه در احجام یاد شده ممنوع و یا با ابلاغ عوارض ۲۰۰ درصدی از خروج آن جلوگیری شود.
منبع:

5.0 / 5
1707
1399/06/29
15:05:13
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش