معاون وزیر صنعت خبر داد

احتمال بهره مندی صنعت نوشت افزار از تسهیلات كرونا

احتمال بهره مندی صنعت نوشت افزار از تسهیلات كرونا به گزارش میزان سنج معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با اشاره به تسهیلاتی كه برای صنایع صدمه دیده از شیوع بیماری كرونا در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: در تلاش هستیم صنعت نوشت افزار هم از حمایت های دولت برای بهبود وضعیت تولید وتوانمندسازی بهره مند شود.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، در نشست بررسی مهمترین چالش های صنعت نوشت افزار و لوازم التحریر با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت بر اتخاذ تمهیداتی برای جبران زیان های اقتصادی ناشی از کاهش تقاضای نوشت افزار تاکید شد.
مهدی صادقی نیارکی در این جلسه با اشاره به شیوع کرونا و تأثیر این بیماری بر کاهش تقاضای نوشت افزار اظهار نمود: صنایع گوناگونی به علت کاهش متقاضی و محدودیت های فضای کسب و کار با مشکلات مالی روبه رو شدند و تمهیداتی برای صدمه های اقتصادی-صنعتی ناشی از این بیماری در نظر گرفته شد. صنعت نوشت افزار هم به رغم شروع سال تحصیلی با کاهش متقاضی روبه رو بوده و ضروریست برای کاهش صدمه های اقتصادی به این صنعت تدابیری در نظر گرفته شود.
صادقی نیارکی با اشاره به اینکه این صنعت در شرایط کنونی با تاکید بر توسعه ساخت داخل و ممنوعیت ورود محصولات مشابه خارجی اقدامات خوبی را انجام داده است و خوشبختانه بازار با کمبود لوازم التحریر روبه رو نیست، اظهار داشت: هم اکنون تسهیلاتی برای صنایع صدمه دیده از شیوع بیماری کرونا در نظر گرفته شده است و در تلاش هستیم تا صنعت نوشت افزار هم از حمایت های دولت برای بهبود وضعیت تولید وتوانمندسازی بهره مند شود.
در ادامه این نشست نمایندگانی از تشکل تخصصی صنعت نوشت افزار با طرح مشکلات و چالش های پیش روی این صنعت از عدم استقبال دانش آموزان و دانشجویان در شرایط کنونی اظهار نارضایتی کرده و خواهان اتخاذ تدابیری برای جبران زیان های اقتصادی ناشی از کاهش تقاضا در شرایط کنونی شدند.
تسریع در ترخیص مواد اولیه مورد نیاز از گمرک و همکاری بانک مرکزی برای تخصیص ارز مورد نیاز این صنعت هم همچون دغدغه هایی بود که در این جلسه به آن پرداخته شد و تصمیماتی برای بهبود وضعیت این صنعت اتخاذ شد.
اوایل شهریور ماه رئیس انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار کشور از افزایش قیمت ۲۰ درصدی قیمت لوازم التحریر نسبت به سال قبل و کاهش ۶۰ تا ۷۰ درصدی تقاضای این محصولات به دنبال شیوع کرونا اطلاع داده بود.
منبع:

5.0 / 5
1400
1399/07/01
15:05:47
تگهای خبر: بازار , بانك , تجارت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش