با رای موافق مجلس

طرح تامین كالاهای اساسی در اولویت كار مجلس قرار می گیرد

طرح تامین كالاهای اساسی در اولویت كار مجلس قرار می گیرد میزان سنج: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با در اولویت قرار گرفتن طرح تامین كالاهای اساسی موافقت كردند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، درخواست اولویت برای طرح تامین کالاهای اساسی در دستور کار جلسه علنی بامداد امروز یکشنبه مجلس قرار گرفت. حمیدرضا حاجی بابایی بعنوان نماینده متقاضیان در این زمینه اظهار داشت: وضعیت معیشتی اقشار مختلف به خصوص کم درآمدها با افزایش قیمت ها با مشکل روبه رو شده است. طرح تامین کالاهای اساسی در کمیسیون بودجه بعد از یک ماه و نیم بحث و بررسی مصوب شده و با توجه به این که دو هفته آینده تعطیلی داریم درخواست ما این بود که این طرح در هفته جاری مثلا چهارشنبه مطرح و مصوب شود تا به تاخیر نیفتد.
وی ادامه داد: در این طرح پیش بینی شده که ۳۰ هزار میلیارد تومان برای کالاهای اساسی در اختیار مردم قرار گیرد. هم اکنون ۶۰ میلیون نفر با کارت طرح معیشت دریافت می کنند که ۲۰ میلیون نفر از آنها تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه افزود: برمبنای مصوبه کمیسیون مقرر است ماهانه برای هر نفر ۱۲۰ هزار تومان یعنی برای یک خانوار پنج نفره ۶۰۰ هزار تومان در کارت شارژ شود که این مبلغ برای ۲۰ میلیون نفر بدون هزینه خواهد بود و برای ۴۰ میلیون نفر باقیمانده ۵۰ درصد پول از طرف آنها پرداخت می شود.
وی افزود: با توجه به این که دولت قرار بوده همسان سازی حقوق بازنشستگان را انجام دهد الان ۱۰ هزار میلیارد تومان کسری دارد که ما اختصاص این مبلغ از محل فروش اموال دولتی را نیز پیش بینی کردیم.
عبدالعلی رحیمی مظفری نماینده سروستان نیز در مخالفت با این درخواست، اظهار داشت: دو ماه است فوریت این طرح تصویب شده، اگر مقرر است اولویت دار باشد کمیسیون بودجه تا حالا چه کار کرده است. شکی نیست که تامین کالاهای اساسی باید صورت گیرد اما وظایف نظارتی مجلس کجا رفته؟ ما باید ببینیم ارز ۴۲۰۰ تومانی کجاست؟
مرتضی محمودوند نماینده مردم خرم آباد نیز بعنوان موافق این درخواست اظهار داشت: این طرح سفره خالی تنگدستانی است که مدافع نظام هستند. آیا فقط برای مردم نجیب و عزیز ما بودجه نیست؟ میلیاردها دلار پول ملت به بهانه ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشورهای اجنبی رفت، لازم است این طرح را تصویب نماییم تا قسمتی از مشکل مردم حل شود.
در ادامه نمایندگان مجلس با ۲۰۰ رای موافق، ۸ رای مخالف و یک رای ممتنع از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر با در اولویت قرار گرفتن طرح تامین کالاهای اساسی موافقت کردند.5.0 / 5
1759
1399/07/06
20:27:03
تگهای خبر: امداد , دلار , دولت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش