صادرات كیوی آزاد شد

صادرات كیوی آزاد شد به گزارش میزان سنج سازمان توسعه تجارت اعلام نمود كه با آخر محدودیت ها، بار دیگر صادرات كیوی مجاز خواهد بود.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، بر مبنای اطلاعات عرضه شده از جانب این سازمان، از نیمه مهر ماه، تولیدکنندگان و صادرکنندگان می توانند نسبت به صادرات کیوی اقدام نمایند و احیانا تا ماه های ابتدایی سال آینده، محدودیت جدیدی در این حوزه وضع نخواهد شد.
سازمان توسعه تجارت در توضیح چرایی اجرایی شدن این سیاست های محدودکننده، اعلام نموده است: صادرات محصول کیوی برپایه ضوابط فنی و کیفی اعلام شده از جانب وزارت جهاد کشاورزی و تصمیمات میز صادرات کیوی و با هدف استحصال محصولی باکیفیت و صیانت از جایگاه این محصول کشور در بازارهای هدف طی دوره چهار ماهه ۱۵ تیر لغایت ۱۵ مهرماه هر سال ممنوع می شود.
آمارهای رسمی از تجارت غیرنفتی ایران نشان داده است که کیوی یکی از محصولات مهم صادراتی ایران در بین محصولات کشاورزی به حساب می آید و این محصول به ۲۵ کشور جهان صادر می شود.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، در سال های اخیر با عنایت به افزایش قیمت ارز و محدود شدن واردات، دولت تلاش کرده، عرصه صادرات را به شکلی مدیریت کند که در کنار حفظ بازارهای بین المللی، نیازهای داخل هم تامین گردد. ازاین رو در بعضی ماه های سال، صادرات برخی محصولاتی که در داخل هم مصرف بالایی دارند، محدود یا متوقف می شود و بعد از بازگشت نظم به بازارها یا تضمین تأمین نیاز داخل، امکان از سرگیری صادرات آنها به وجود می آید. محصولات کشاورزی مانند: گوجه فرنگی و خرما جز کالاهایی بوده اند که در سال های اخیر برای دوره هایی صادرات آنها متوقف شده است.
فعالان بخش خصوصی این سیاست دولت را مفید نمی دانند و معتقدند بخش نامه های کوتاه مدت، نه امکان برنامه ریزی دراز مدت را می دهد و نه جبران خسارت سرمایه گذاری را می کند که در شرایط نبود محدودیت مبادرت به صادرات کرده اما در دوره هایی اجازه صادرات پیدا نمی کند.
بعضی از فعالان اقتصادی افزایش هزینه تعرفه صادرات و گران شدن صادرات در دوران را حساس را، گزینه جایگزین مطلوب برای ممنوعیت صادراتی می دانند.5.0 / 5
1417
1399/07/19
11:19:21
تگهای خبر: بازار , تجارت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش